Zverejnili VIDEO z policajného zásahu vo Vrútkach

od Šéf planéty

Videozáznam z policajného zásahu vo Vrútkach voči páchateľovi útoku nožom v budove miestnej spojenej školy sa objavilo na verejnosti. Potvrdilo predošlé výpovede o komplikáciách s ním spojených.

Záznam z policajného zásahu voči Ivanovi Čulokovi, ktorý vraždil v budove svojej bývalej školy, sa objavil na facebookovej stránke Prešovského večerníka. Len 2 hodiny po publikovaní si ho pozrelo vyše 100-tisíc divákov.

Na záberoch vidno ako páchateľ ohrozuje príslušníkov zboru nožom z tesnej blízkosti. Tí následne na jeho elimináciu použili strelné zbrane, pričom jeden z nich sa pri streľbe potkol a sám skončil so strelným poranením na zemi.

Polícia bezprostredne po zásahu pripustila, že neprebehol ideálnym spôsobom, zároveň však zdôraznila, že šlo o veľmi stresovú situáciu a obaja mladí policajti mali odslúžených dokopy len 7 rokov.

K zákroku sa ešte cez týždeň vyjadril aj minister vnútra. „Zákrok bol naozaj opodstatnený a myslím, že bol vykonaný tak, ako povedal aj policajný prezident, v súlade s taktikou, na ktorú sú policajti pripravovaní,” poznamenal Roman Mikulec.

video
0 komentár

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechaj komentár