Vladimír Šnídl z Denníka N – od Kotlebovcov vyžaduje objektivitu, sám je k liberálom nekritický

od Šéf planéty

Samozvaný krotiteľ hoaxov Vladimír Šnídl sa v poslednom videu (opäť) pozrel na Kotlebovcov a činnosť ich sympatizantov, respektíve spriaznených stránok na sociálnych sieťach.

Pozornosť nasmeroval na rôzne weby, ktoré nekriticky preberajú informácie od Kotlebovcov, napríklad o protestoch proti mítingom ĽSNS z posledného obdobia.

Zdroj: Facebook -Denník N

Hovoril o tom, že tieto weby publikujú iba verziu, ktorá vyhovuje Kotlebovcom. On sám však vo videu (v čase 4:38) prezentoval verziu progresívcov o ich napadnutí Kotlebovcami po mítingu v Trnave ako fakt. Tento príbeh nebol zatiaľ nikým, ani políciou, potvrdený alebo vyvrátený.

Okrem tvrdenia členov a symatizantov Progresívneho Slovenska má verejnosť k dispozícii iba fotku poškodených transparentov na zemi. Novinár Denníka N, ktorý (často oprávnene) kritizuje hoaxy či dezinformácie sám verejne šíril neoverenú informáciu a použil ju vo svojej výpovedi ako faktický argument.

Zdroj – Facebook – Pavel Sibyla

Za necelé štyri dni má video na Facebooku s názvom „Ako kotlebovci klamú a kto hádže kameňom?“ viac ako 1,5 tisíc zdieľaní a vyše 136 tisíc zhliadnutí.

ZDROJ: Facebook/ Denník N, Pavel Sibyla

0 komentár

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechaj komentár