Uhrík informuje o prvom vážnom incidente počas mítingu v Trnave: „Trubanovci začali do nás hádzať kamene“.

od Šéf planéty

Beblavý ďakuje policajtom, že ochraňovali slobodu. Podľa videí sa však zdá, že pred agresívnymi progresívcami. Europoslanec za ĽSNS Milan Uhrík na sociálnej sieti informuje o prvom vážnejšom incidente z radu protestujúcich proti kotlebovcom na mítingu v Trnave. Člen koalície PS/Spolu Miroslav Beblavý, naopak, ďakuje, že policajti strážili poriadok, kým kotlebovci pľuli a hádzali veci .

„Dnes sme mali v Trnave stretnutie s občanmi. Všetko bolo v poriadku, kým neprišli na míting provokovať nadrogovaní podporovatelia PS/SPOLU. Vrieskali ako nepríčetní a zašli dokonca tak ďaleko, že do davu začali hádzať kamene. Skala, ktorá vyletela z oblasti, kde stál vyškerený Truban s Beblavým, takmer zasiahla pani, ktorá tlmočila naše prejavy do posunkovej reči a len tesne minula Milana Mazureka.

Liberálni fašisti posunuli svoju nenávisť na vyšší level a sú hrozbou pre všetkých slušných ľudí!“, píše rozhorčene Milan Uhrík.

Miroslav Beblavý, naopak, zdá sa, že kamene zo svojich radov nezachytil, ale pripísal ich protistrane, keď hovorí o „hádzaní vecí“:

„Na konci protikotlebovského protestu v Trnave som išiel poďakovať policajtom a policajtke, ktorí strážili bezpečnosť a poriadok. Len o dva metre ďalej pľuli, nadávali a hádzali veci kotlebovskí ultras a policajti ochraňovali nielen slušných ľudí, ale najmä slobodu.

Políciu treba reformovať, policajtkám a policajtom poctivo vykonavajúcim ťažkú prácu sa treba poďakovať,“ a publikoval video, na ktorom osobne ďakuje policajtovi za policajtom. 

Je možné, že Beblavý sa vo svojom úsudku mýlil, a „hádzanie vecí“ resp. kameňov šlo z ich strany, ako potvrdzujú aj kresťanskí predstavitelia KDŽP a prosia o pomoc pri identifikovaní agresora:

„Liberáli ohrozili naše zdravie a bezpečnosť! Drahí priatelia, prosíme o pomoc. Dnes počas nášho mítingu v Trnave pustil primátor Bročka dav agresívnych liberálov na dva metre od nášho riadne ohláseného mítingu s voličmi.

Počas vystúpenia bol na nás hodený veľký kameň, ktorý len tesne minul bývalého poslanca NRSR Mazureka. Týmto Vás prosíme o pomoc, aby sme identifikovali páchateľov. Ktokoľvek máte nahratý daný incident, prosíme o zaslanie videa.

V dave sa nachádzali aj politici Progresívneho Slovenska a spol. Táto agresívna skupina ľudí porušuje naše základné ľudské práva a budeme sa brániť. Bročku sme varovali, že ak príde k nášmu ohrozeniu, podnikneme právne kroky voči nemu.“

Liberáli útočili na prichádzajúcich kotlebovcov a účastníkov mítingu. Bránili v prejazde autám a provokovali snažiac sa vyvolať incident. Zasahovať  musela polícia.

Počas mítingu polícia zadokumentovala tri priestupky proti majetku súvisiace s poškodením vozidiel a so znehodnotením reklamného banera. Polícia tiež vyviedla z davu muža, ktorý je podozrivý z poškodzovania cudzej veci – fotoaparátu v hodnote 3000 eur. Došlo aj k zraneniu jednej osoby. Informovala o tom trnavská polícia na sociálnej sieti.

„Počas zhromaždenia bola jedna osoba zranená po zásahu kameňom do hlavy, bola prevezená na ošetrenie do nemocnice. Tento prípad preverujeme s podozrením na výtržníctvo,“ uviedla polícia. Doplnila, že nateraz hromadné narušenie verejného poriadku nezaznamenala a v uliciach Trnavy bude situáciu monitorovať aj v ďalších hodinách.

ZDROJ: HS

0 komentár

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechaj komentár