U Beblavého intrigujú, klamú, ubližujú ľuďom. Progresívec hovorí, prečo odišiel z PS

od Šéf planéty

Progresívci sa krátko pred voľbami museli vysporiadať s odchodom niekoľkých ľudí. Koncom januára prišla strana Progresívne Slovensko aj o dlhoročného člena Branislava Gigaca, ktorý v strane Michala Trubana pôsobil prakticky od jej oficiálneho vzniku. Teraz Gigac tvrdí, že odchádza, pretože sa nemohol pozerať na to, čo niektorí zástupcovia PS/Spolu robili v Prievidzi, kde je poslancom mestského zastupiteľstva.

Z kandidátky koalície strán Progresívne Slovensko/Spolu odišiel koncom januára aj kandidát s číslom 87. Erik Radačovský, ktorý sa vzdal účasti vo voľbách, pre svoje niekoľko rokov staré rasistické výroky na adresu Rómov.

Radačovský podľa portálu Aktuality.sk v rokoch 2012 až 2014 šíril na Facebooku komentáre, v ktorých napríklad tvrdil, že „99,5% Cigáňov si zaslúži guľku“. Za svoje výroky sa ospravedlnil a odstúpil z kandidátky progresívcov.

V polovici februára odstúpil z kandidátky PS/Spolu aj člen predsedníctva progresívcov Milan Ftorek, ktorý v staršom rozhovore pre Denník N priznal, že v minulosti veril hoaxom, ale prešiel na druhú stranu a snaží sa hoaxy teraz odhaľovať.

On aj Radačovský však zostali v strane a Ftorek aj po svojom odchode z kandidátky progresívcov ďalej zdieľa na sociálnej sieti propagačné videá a zdá sa, že stranu neprestal podporovať.

Nemyslím si, že je to slušná politika

Poslanec mestského zastupiteľstva v Prievidzi Branislav Gigac, ktorého zvolili v komunálnych voľbách práve za koalíciu strán PS/Spolu sa koncom januára rozhodol úplne opustiť stranu Michala Trubana po viac ako dva a pol roku čo bol jej stálym členom.

Gigac na sociálnej sieti uviedol, že sa jeho rozhodnutie rodilo už od roku 2018, teda od komunálnych volieb, v ktorých kandidoval za progresívcov. Pripomeňme, že strana Progresívne Slovensko oficiálne vznikla v novembri 2017.

„Z PS odchádzam po viac ako dvoch rokoch… V PS som začínal, keď sme mali dve miestnosti a kedy nikto neveril, že dokážeme robiť veci inak. Rozhodnutie odísť sa vo mne rodilo od komunálnych volieb 2018. Jednoducho si nemyslím, že to čo robí koaličný partner PS v Prievidzi je nová, slušná, hrdá a ferová politika. To je skôr politika, ktorá intriguje, klame a ubližuje ľuďom, ktorí si dovolia niečo povedať, napísal Gigac na svojom facebookovom profile.

Kšefty s pozemkami?

Mestský poslanec dodáva, že na vlastnej koži zažil, ako o ňom jeho vlastní kolegovia klamali vedeniu PS. „Vypisovali na mňa e-maily a machrovali, ako ma z PS dostanú von. Našťastie sú v PS stále skvelí ľudia, ktorí vidia čo robím a nenaleteli na túto starú politiku,“ dodáva Gigac vo svojom statuse na sociálnej sieti.

V komunálnej politike chce podľa vlastných slov ďalej hájiť dôvody, pre ktoré PS vzniklo, lebo chce slušnú, transparentnú, nekorupčnú a dobrú politiku.

Ja som si len dovolil, jasne sa postaviť voči kšeftom s pozemkami nášho koaličného partnera (a to nie je všetko), čo ma stálo nie len stranícku integritu, dôveru vedenia hnutia, miesto na kandidátke, ale aj skoro vylúčenie. Ak chceme vrátiť ľuďom stratenú dôveru v správu vecí verejných, tak rovnako ako sme kritickí k iným, musíme byť aj sami k sebe. A keďže sa veci stále stupňujú, povedal som si, jednoducho stačilo. Pre mňa je na prvom mieste Prievidza a ľudia. Už nechcem byť viac obmedzovaný v mojej práci. V PS som stretol a spoznal množstvo skvelých, šikovných a dobrých ľudí. Našiel som veľa priateľov. A keďže verím, že politická kultúra na Slovensku sa musí zmeniť, na to zlé v PS zabúdam a na to dobré, budem rád spomínať. Je mi to, ale veľmi ľúto,“ zdôvodňuje Gigac svoje rozhodnutie.

Dohady o tom, že by chcel prejsť do inej strany Gigac vyvracia. Tvrdí, že v zastupiteľstve mesta Prievidza chce ako jeho najmladší poslanec v histórii naďalej viesť klub demokratickej opozície, ale už bez straníckej príslušnosti a venovať sa bude poslaneckej práci aj ďalšiemu budovaniu iniciatívy Lepšia Prievidza.

ZDROJ : DENNIKS

0 komentár

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechaj komentár