Truban o Kotlebovi: Vo voľbách nevyhrá a my urobíme všetko preto, aby sa tak stalo

od Šéf planéty

Líder opozičnej strany Progresívne Slovensko Michal Truban v rozhovore pre portál Trend reagoval na vyjadrenia expremiéra a šéfa Smeru Roberta Fica. Ten povedal, že ak vyhrá voľby ĽSNS, tak za to bude niesť zodpovednosť aj mimoparlamentná opozícia.

Najsilnejšou opozičnou stranou sú dnes de facto kotlebovci, nakoľko sú podľa prieskumov hneď druhý za Smerom. Robert Fico preto vyhlásil, že bude aj hanbou opozície, ak parlamentné voľby nakoniec vyhrajú oni. Podľa Trubana je nárast popularity ĽSNS spôsobený práve politikou samotného Smeru.

Líder progresívcov tvrdí, že mohlo byť dnes všetko inak, keby sa podarilo vytvoriť širokú opozičnú koalíciu, ktorá by sa spoločne postavila proti Smeru.

„Robert Fico má veľký dôvod, pretože je to kvôli nemu, prečo extrémisti rastú, pretože voliči vidia, že politici neplnia ich sľuby a zrádzajú ich. Keby došlo k tomu veľkému spojeniu tak víťazná sila by bola iná. Opozícia má dnes dostatok hlasov, akurát sú teraz rozdelené,“ povedal Truban pre Trend.

Podľa predsedu PS je demokratická opozícia schopná osloviť voličov a nemá pocit, že za rast preferencií kotlebovcov by bola zodpovedná súčasná opozícia.

Truban s istotou povedal, že ĽSNS vo voľbách nezvíťazí. „Kotleba vo voľbách nevyhrá a my urobíme všetko preto, aby ich nevyhral. Podobná situácia bola v eurovoľbách a všetci sa báli, že to bude hanba,“ povedal Truban s tým, že je optimista a preto aj v politike pôsobí.

ZDROJ: DENNIKS

2 komentáre

Mohlo by sa vám páčiť

2 komentáre

Avatar
Milan NR 3. februára 2020 - 20:10

Hanba ste Vy aj s p.Bihariovou,Kiskom a Hlinom.Tak štvavú a nenávistnú kampaň proti inej politickej strane Slovensko ešte nezažilo.Prajem Vám,aby ste sa nedostali ani do parlamentu,pretože taký prefetovaný dement by nemal rozhodovať o osudoch ľudí.

Odpoveď
Avatar
Martin Rapavý 20. februára 2020 - 16:05

Treba si uvedomiť, že to, čo pácha Plešo, Šimpanzica a ďalší z ich tlupy, je prinajmenšom trestný čin prejavu priazne (sympatie) k hnutiu smeujúcemu k potláčaniu základných práv a slobôd, pretože ako už rozhodli české súdy, hnutie nemusí mať nejaký určitý názov, ani obrázok nakreslený Šimpanzičiným súložníkom z GLOBSECu, stačí, že sa prejavuje ako hnutie.
Ba dokonca si myslím, že by mohlo ísť aj o trestný čin podpory a ponukovkovania (propagácie) hnutia smerujúceho k potláčaniu základných práv a slobôd.
Právo na zhromažďovanie medzi také slobody jednoznačne patrí. A keď Plešo hovorí, že voči kotlebovcom bude uplatňovať zákon, znie to podobne šialene smiešne, ako keby Reinhard Tristan Eugen Heydrich, predseda tajnej porady o konečnom riešení židovskej otázky v kaštieli na brehu Veľkého Vannského jazera, vyhlasoval, že voči Židom bude uplatňovať ľudské práva.

Odpoveď

Zanechaj komentár