Transexuálny hádzanár je naštvaný: Spoluhráčky sa s ním nechcú sprchovať a nezobrali ho na svetové majstrovstvá žien

od Šéf planéty

V Austrálii nedávno riešili prípad nahnevaného transexuálneho hádzanára, ktorý napísal článok o tom, ako ho pre osobné nezhody nezobrali na svetový šampionát žien v hádzanej. Viesť k tomu mali spory so spoluhráčkami, ktoré nechceli, aby sa s nimi sprchoval alebo prezliekal, aj keď sa on sám považuje za ženu.

Austrálsky hádzanár Callum „Hannah“ Mouncey, ktorý sa považuje za ženu, hrá za ženský tím v Austrálii. Na majstrovstvá sveta v hádzanej, ktoré sa konali v Japonsku, ho však odmietli zobrať.

Mouncey napísal pre austrálsky LGBT denník Star Observer esej, kde sa rozčuľuje nad týmto rozhodnutím.

„Áno, môžem to potvrdiť, že som bol vynechaný z tímu na Majstrovstvá sveta, pretože niektoré hráčky v tíme nechceli, aby som sa s nimi sprchoval alebo používal šatne pred zápasmi a po nich,“ píše Mouncey. Tvrdí, že iný dôvod mu nie je známy.

Nemajú ho radi

Vo svojom článku tiež píše, že podľa svojho názoru má právo sprchovať sa a prezliekať v rovnakých šatniach ako jeho spoluhráčky. Tento jeho postoj však viedol k názorovým rozkolom v tíme.

Hádzanár dodáva, že ho teda nevybrali najmä preto, lebo ho nemajú radi. „A dôvod prečo ma nemajú radi je ten, že som povedal manažérovi a nepriamo teda aj hráčkam, kam sa môžu strčiť, keď mi hovoria, kde sa nemôžem sprchovať alebo prezliekať,“ píše.

Ženy konali správne, hovorí konzervatívna aktivistka

Rozhodnutie hádzanárok pochválila hovorkyňa pre národno-konzervatívnu organizáciu Binárna Austrália Kerralia Smithová. Tá tvrdí, že odmietnutím Mounceyho v ich šatniach hájili výsostné práva žien na svoje vlastné priestory.

„Tieto ženy majú každé právo na čisto ženské priestory na sprchovanie a prezliekanie. Sú odvážne a majú pravdu, keď nechcú mužov vo svojich súkromných priestoroch,“ dodáva Smithová.

Callum Mouncey hral v rokoch 2012 až 2016 v národnom mužskom tíme Austrálie. Hádzanár veril, že jeho účasť na ženských majstrovstvách by bola „víťazstvom“ pre medzirodových (transgender) ľudí.

0 komentár

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechaj komentár