Štvrtá ríša je tu? Európska únia vyhadzuje poslancom zo stolov štátne vlajky. Vraj teraz spadajú do kategórie „letáky a bannery“. „Ráno sme ich našli v koši!“ Poslanci sa búria, ale iní mlčia … pritvrdili kvôli Brexitu?

od Šéf planéty

„Práve sme museli odstrániť našu vlajku zo stola v Európskom parlamente. Národné symboly sú teraz zakázané. Vďaka bohu, že odchádzame, „napísal na svoj twitter britský europoslanec Nigel Farage, ktorý bol jedným z architektov Brexitu.

Národné symboly sú teraz zakázané, píše Farage. Británia odíde z EÚ 31. januára.

Slová poslanca Farage potvrdzuje slovenský europoslanec Milan Uhrík (Ľudová strana Naše Slovensko): „Vedenie Európskeho parlamentu zakázalo používanie vlajok národných štátov pri vystupovaní v pléne. Podľa nového nariadenia totiž vlajky spadajú do kategórie bannerov a letákov, ktoré je v pléne zakázané používať. „

Slovenská vlajka na stole europoslanca.
Odstránená vlajka.

Táto prelomová správa je síce zatiaľ potvrdená z dvoch zdrojov, tak ju naďalej overujeme a budeme čitateľov informovať. Takýto postup by znamenal priamy útok na suverenitu členských štátov. Ešte stále je tu však šanca, že išlo o náhodu, alebo prílišnú horlivosť parlamentnej upratovačky.

Už v novembri si poslanec Uhrík sťažoval, že mu slovenskú vlajku vzali zo stola a hodili do koša. Tú istú skúsenosť má aj jeho kolega v europarlamente Miroslav Radačovský. „Niekoľkokrát sa mi stalo, že keď som si tam vlajku nechal cez noc, ráno sme ju našli v koši,“ sťažoval sa vtedy Uhrík.

Podľa mnohých pozorovateľov sa Európska únia do piatich rokov vyhlási za suverénny štát. Jednotlivé štáty budú len niečo ako jej provincie.

List poslanca Uhríka vedeniu EÚ

Europoslanec Milan Uhrík zverejnil list, v ktorom sa obracia na predsedu Európskeho parlamentu Davia Mariu Sassoliho:

„Štátne vlajky nie sú bannery ani plagáty. Sú to symboly štátov, ktoré tvoria Európsku úniu, Ich používaním poslanci predstavujú ako symbol hrdosti a úcty k občanom štátov, ktorých záujmy v europarlamente zastupujú,“ píše Uhrík predsedovi europarlamentu.

„Čo bude nasledovať? Zakážu nám v pléne hovoriť naším rodným jazykom? „Sťažoval sa Milan Uhrík na sociálnej sieti Twitter.

Európska únia očakáva rastúci trend odporu národných štátov v Európe, najmä v dôsledku Brexitu. Tiež opakovane vyjadrila svoju pripravenosť ho potlačiť. Britský politik Nigel Farage uviedol, že sa po Európe šíri nespokojnosť s Európskou úniou, ktorá sa stále jasnejšie ukazuje byť výhradne nemeckým projektom.

„Ľudia nechcú byť riadení a ovládaní anonymnými byrokratmi. Brexit je začiatkom konca tohto projektu. Spolupracujeme,“ vyzval Farage lídrov jednotlivých štátov.

1 komentár

Mohlo by sa vám páčiť

1 komentár

Avatar
Maria Trskova 17. januára 2020 - 9:21

Vyberat ludi do politiky tych najlepsich. Spajat ludi nie rozdelovat.

Odpoveď

Zanechaj komentár