Som ochotný stratiť aj toho posledného voliča, hovorí premiér Matovič

od Šéf planéty

Nebude to populárne, ale treba chrániť životy ľudí, komentuje Matovič nové obmedzenia pohybu, ktoré včera schválila vláda. Počas veľkonočných sviatkov totiž ľudia nebudú môcť navštíviť svoje rodiny, ak bývajú v inom okrese. Premiér je podľa svojich slov ochotní stratiť všetkých voličov, ak to zabezpečí bezpečnosť národa.

Slovenská vláda včera schválila obmedzenie pohybu občanov počas veľkonočných sviatkov. Od polnoci 8. apríla až do konca 13. apríla tak bude platiť zákaz vychádzania, dohliadať na jeho dodržiavanie bude aj armáda. V prípade porušenia tohto zákazu hrozí pokuta 1 500 eur.

Premiér Igor Matovič si uvedomuje, že toto rozhodnutie nebude populárne. „Viem, že mi to mnohí, aj naši voliči, spočítajú a mnohí politici ho budú voči mne zneužívať,“ píše v príspevku na sociálnej sieti. Dodáva však, že si aj tak stojí za týmito opatreniami.

Podľa Igora Matoviča nejde o jeho nápad a o tomto opatrení mali rozhodnúť slovenskí epidemológovia a imunológovia.

„Lebo si nemôžeme dovoliť žiaden risk … lebo chrániť životy ľudí je moja absolútna priorita a som ochotný pre ňu stratiť aj posledného voliča,“ dodáva predseda OĽaNO.

Výnimky zo zákazu budú predstavovať cestu do práce, podnikanie, či nevyhnutné nákupy ako potraviny a lieky. V rámci okresu bude tiež stále možné ísť do prírody. Špeciálne pravidlá budú platiť pre dve najväčšie slovenské mestá Bratislavu a Košice, ktoré ich obyvatelia nemôžu opustiť.

Premiér Matovič avizoval, že uvoľnenie opatrení nepríde ani po Veľkej noci. Susedné krajiny, ako napr. Česko a Rakúsko, ktoré majú viac nakazených ako Slovensko, pritom ohlásili postupné uvoľňovanie opatrení proti šíreniu sa pandémie.

zdroj denníks

0 komentár

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechaj komentár