Rómka sa sťažovala, že kvôli etnickej príslušnosti ju nepustili na latino párty. „Prišli biele ku**y, kúpili si lístky a vošli“

od Šéf planéty

Stará Ľubovňa 9. januára 2020 (HSP/Foto:Screenshoty RTVS)

V Starej Ľubovni riešia kurióznu kauzu s možným národnostným podtónom po tom, čo sa Rómka sťažovala, že trojica žien nebola 29. decembra pustená na latino párty kvôli ich pôvodu. Organizátor akcie trvá na tom, že ženy sa na párty nedostali z kapacitných dôvodov. O incidente vo štvrtok informovala RTVS

Rómky podľa RTVS tvrdia, že sa na súkromnú akciu nedostali pre ich etnický pôvod.

„Neter tam aj volala, že či ešte majú voľné stoly. Najprv povedali, že áno, ale o hodinu zavolali, že už volné stoly nie sú, že už sú rezervované, ale že kľudne môžeme prísť,“ vysvetlila svoj pohľad Magdaléna Pompová.

Prevádzkar však následne ženy na párty nepustil. Ženám povedal, že lístky sú vypredané.

Pani Pompová však tvrdí, že iné osoby boli vpustené aj po tom, čo prevádzkar odmietol ich vstup. Naznačila, že v jej prípade ide o diskrimináciu na základe toho, že je Rómka. Napísala o tom aj na sociálnej sieti, kde nazvala zákazníkov, ktorí prišli po nej, „bielymi ku**ami“.

Majitelia podniku túto verziu popierajú. Akcia podľa nich bola vypredaná a všetky miesta obsadené.

„Áno, pani Pompová mohla vidieť, že sme ľudí púšťali aj neskôr, ako bola ona. Keďže pani Pompová nemala rezervovaný stôl,“ konštatoval pre RTVS majiteľ zariadenia Martin Orlovský.

Majitelia dodali, že nerobia rozdiely medzi zákazníkmi na základe toho, či sú Rómovia, alebo bieli. Doplnil, že ako upratovačka u nich pracuje Rómka.

Ku situácii sa vyjadril aj splnomocnenec vlády pre rómske komunity Ábel Ravasz z Mostu Híd, podľa ktorého, keď dôvod na to, aby niekoho nepustili do baru je etnický pôvod, tak to podľa neho nie je nič iné ako diskriminácia. „Nechcem vopred súdiť, nepoznám ten incident,“ povedal Ravasz.

Jaroslav Zajac

ZDROJ: HLAVNÉSPRÁVY

0 komentár

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechaj komentár