Rafaj: Truban pôsobil v relácii očividne „naspídovaný“

od Šéf planéty

V nedeľu na televíznych staniciach boli odvysielané prvé tohtoročné politické diskusné relácie. Hosťami jednej z nich bol Andrej Danko a Michal Truban. Podľa Rafaela Rafaja ale nič nové neukázali a starý stereotyp môžme očakávať aj od „novo“ sa tváriacich politikov. Tzv. demokratická opozícia zhodí všetko, čo urobila vláda pod hlbokú zem, zatiaľ čo od nich budeme počúvať progresívne chorály o skvelých opatreniach, úžasných „expertoch“ a svetlých zajtrajškoch

„Rozmeňme si to na drobné: Smer sofistikovane zaseje sociálnu neistotu, ktorá hrozí od liberálneho zlepenca pri strate doterajšieho kurzu. Most sa v podstate (našťastie) už zrútil a SNS dá odpočet toho, čo pre štát a Slovákov urobila. Je však otázne, či po mediálnych štvaniciach a zosmiešňovaní mediálnym mainstreamom sú ľudia ešte nastavení na argumenty, fakty a najmä prácu, ktorú by mali logicky politici pri kormidle odviesť. Je lepšie po každej relácii sa na balkóne vydýchať a pozrieť sa na sľubotechnický priemysel opozície z vtáčej perspektívy. Jedno je isté. Opozícia driapajúc sa k moci nepotrebuje diskutovať, len vysielať blbú náladu,“  píše Rafaj v príspevku na sociálnej sieti.

Podľa jeho názoru nám pritom na Slovensku chýba „zlatý politický stred“. Spoločnosť je v súčastnosti rozdelená na dva tábory. Na „dobrých a zlých“; na „slušných a extrémistov“; na „liberálov a nacionalistov“; no najmä na „znechutených a posledných mohykánov-pragmatikov“. Rovnako tak aj kampaň, ale aj diskusie zaujali jednoznačne krajné bojové a nezlučiteľné pozície odvrátených pólov.

Homo digitalis v politike

Rafaj v príspevku poukázal na to, že z výrazu šéfa PS Michala Trubana v debate na TA3 sršalo pohŕdanie výsledkami, čo vzhľadom na jeho výroky z minulosti nebolo až tak prekvapivé.

„Pre odchovanca ekonomiky 4.0, homo digitalis, zrejme jedine zmysluplná práca je ťukanie do klávesnice. V tejto súvislosti je otázne ako by dokázala táto partička slniečkárov riadiť štát a uspokojovať najmä ľudí práce. Klub šiestich milionárov (Kiska, Truban, Sulík, Kollár, Matovič, Hlina) s majetkom vyše 50 mil EUR si môžeme s ťažkosťou predstaviť ako ľudomilov. Zdá sa, že Slovač zabúda na múdrosti svojich predkov. Napríklad, že sýty hladnému neverí.“

Ďalej poukázal aj na to, že Truban pôsobil v relácii očividne „naspídovaný“ a počas diskusie neslušne skákal do reči, nesúhlasne gestikuloval, bral si slovo a útočil pod pás. „Jeho ‘slušnosť’ ostala tak len v klišé tézach vo virtuálnom online marketingu. Neslušne odmietal každý racionálny argument a prehliadal protiargumenty, len aby točil svoj verklík pripravených propagandistických sloganov. Po tom ako sa snažil vysvetliť financovanie kampane prezidentky, Progresívneho Slovenska aj Denníka N tou istou skupinou milionárov z Eset-u, smiešne vyznela jeho výzva, aby Danko prišiel do pondelkovej debaty Denníka N. “

Pri tomto pozvaní by bolo zaujímavé vedieť, ako môže jeden z piatich avizovaných hostí, všetko opozičných lídrov, na ohlásenú tému „Budú vedieť spolu vládnuť?“, garantovať účasť ďalšiemu politikovi? Vyznieva to mimoriadne čudne, ako keby Truban bol akcionárom novín, alebo mal aspoň na ich obsah a počínanie zásadný vplyv.

Nálepkovači

Truban podľa Rafaja v relácii použil stratégiu obrany útokom, ktorú vytiahol aj pri riešení iracko-iránskej témy a stiahnutia našich vojakov z tejto oblasti.

„Opäť sme mali uveriť, že ten robí najlepšie, kto nič nerobí, údajne premyslene mlčí ako pštrosia hlava v piesku a „zodpovedne čaká“ ako sa nakoniec situácia sama vyvinie. Takto nejako sa pokúšal brániť svoju bývalú podpredsedníčku, dnes už vo funkcii veliteľky ozbrojených síl, prezidentku Zuzanu Čaputovú, ktorú naopak predseda NR SR našiel odvahu kritizovať. A aj prevziať riešenie v krízovej situácii. Keďže progresívci nič, na čo USA nedajú požehnanie neurobia, tak najlepšou ich obranou je útok na suverenistov,“ myslí si Rafaj.

Keď USA je vždy N°1

V závere príspevku sa Rafaj venoval submisívnemu postoju liberálnej opozície voči USA, ktorý zaujal aj Truban, podľa ktorého je vraj naše rozhodnutie na debatu s našimi spojencami.

„Takže my nič, my muzikanti a budeme hrať tak ako dirigent z USA bude diktovať. A kto vraj ohrozuje národnú bezpečnosť? Veď USA boli len od roku 2000 v 14 konfliktoch alebo intervenciách, zatiaľ čo Rusko len v siedmich. Ako kedysi uvažoval Lenin, ak nevedia zaútočiť na myšlienku, zaútočia na človeka. A tak Truban x-krát opakoval nálepku o údajnej Dankovej hystérii, ale sám pri tom pôsobil až agresívnym dojmom.“

Za najväčšie faux pas v nedeľnej diskusnej relácii považuje Trubanovo tvrdenie, že vojakov nemajú riadiť politici. „Je azda Slovensko vojenskou chuntou? V mnohých demokraciách Západu sú na čele rezortu obrany dokonca ženy a zásadne civili. Vojak poslúcha rozkazy. Nediskutuje. Ale pre ľudí, ktorí stratégiu a boj hrajú len na play station je to možno chrumkavé.“

Na závere ešte dodal, že si nechce domyslieť, čo by sa stalo, keby bolo Slovensko v reálnom ohrození a na čele našej „obrany“ štátu by bol tím Zuzana Čaputová, ministerka vnútra Veronika Remišová a minister obrany Jaroslav Naď alebo Igor Matovič.

ZDROJ: HS

0 komentár

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechaj komentár