PUTIN: „POKIAĽ BUDEM PRI MOCI, NEDOVOLÍM ŽIADNY RODIČ 1. A RODIČ 2.! BUDE MAMA A OTEC!“

od Šéf planéty

Ruský prezident Vladimir Putin dal vo štvrtok najavo, že nepovolí v Rusku sobáše párov rovnakého pohlavia, pokiaľ bude šéfom štátu. „Zopakujem ešte raz, že pokiaľ budem prezidentom, u nás nebude žiadny rodič č.1 a rodič č.2. Budú otec a mama, „zdôraznil prezident podľa ruských agentúr počas štvrtkovej porady o chystaných zmenách ústavy.

Medzi návrhmi sa totiž podľa jednej poslankyne objavilo aj želanie zakotviť v základnom zákone, že rodina je zväzkom muža a ženy.

Putin poznamenal, že táto formulácia je diskutabilná. „Povedala ste, že rodina je zväzok muža a ženy. Ale čo keď ide o neúplnú rodinu? Čo potom? Dovoľte nám spresniť niektoré veci. Sobáš – to je zväzok muža a ženy, ale s rodinou je to trošku inak, „uviedol prezident podľa agentúry Interfax.

Výrazy „rodič č.1 a rodič č.2“ sú podľa tlače narážka na termíny z nových francúzskych zákonov. Naopak Rusko od roku 2013 trestá „propagandu netradičných spôsobov života medzi mladistvými“.

Putin sa počas viac ako dvoch desiatok rokov pri moci úzko zblížil s pravoslávnou cirkvou a snaží sa Rusko odpútať od západných hodnôt, vrátane postojov voči homosexualite, poznamenala agentúra Reuters.

Zdroj: Reuters

0 komentár

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechaj komentár