Proti Kotlebovcom protestujú extrémisti a teroristi

od Šéf planéty

Dnes v Senici sa míting Kotlebovcov opäť stretol s odporom protestujúcich z radov liberálov, ale i Antify.

To, čo si napríklad pred nejakým časom v Košiciach (súdiac podľa výzoru) zrejmí príslušníci Antify, aj napriek svojmu nekultúrnemu správaniu a vyhrážkam nedovolili, k tomu sa dnes odhodlali protestujúci v Senici. Nad hlavami totiž mávali s vlajkou agresívnej ultraľavicovej organizácie Antifa, ktorej príslušníci sú po celom svete známi vandalizmom, užívaním drog, násilnými stretmi, agresívnym a vulgárnym vystupovaním či výzvami na zabíjanie názorových oponentov

Antifa je vo viacerých krajinách sveta pre svoju činnosť označovaná za teroristickú a extrémistickú organizáciu.

Aj na Slovensku sú symboly tohto hnutia zaradené medzi extrémistické, a to v oficiálnej príručke na boj proti extrémizmu, ktorá bola vypracovaná pre lepšiu orientáciu policajtov v tejto problematike.

Aj z takýchto fotiek je zrejmé, ako veľmi pokrytecké sú tieto „slušné“ a „tiché“ protesty liberálov, osadníkov a antifašistov proti zhromaždeniam strany Kotlebovci – Ľudová Strana Naše Slovensko.

V nasledujúcich dňoch bude iste zaujímavé sledovať, ako sa – aj napriek nečinnosti polície na mieste zachová NAKA, ak nie rovno generálny prokurátor.

Už niekoľko rokov sa však pravidelne tento symbol objavuje na festivale Pohoda, ktorý sa netají svojou náklonnosťou k liberálnym a proeurópskym politikom a naopak, snaží sa prezentovať ako priestor, kde extrémizmus nemá miesto. Tohto festivalu sa zúčastnili napríklad Juraj Smatana, Štefan Hríb, Andrej Kiska, Zuzana Čaputová či Martin Poliačik.

0 komentár

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechaj komentár