Prezidentka Čaputová: Fašizmus pestuje v ľuďoch hnev a pohŕdanie inými. Zasiahol nemalý počet našich spoluobčanov.

od Šéf planéty

Celý článok si môžete prečítať tu: https://www.hlavnespravy.sk/prezidentka-caputova-fasizmus-pestuje-ludoch-hnev-pohrdanie-inymi/2022069

Už dávno nepatrím medzi dnešných ,,cať“ ročných. V porovnaní s nimi si toho naozaj pamätám dosť, môžem teda objektívne porovnávať. Zažil som na plné pecky aj socík, aj tú vytúženú demokraciu, so všetkými jej ,,vymoženosťami.“ Za mojich čias, v tom bývalom režime, sa tak isto vzdával hold obetiam II.svetovej vojny. Tiež sa kládli vence a spomínalo sa. Hlavne pri príležitosti ukončenia vojny. Nik nepopieral, ani nezľahčoval. Hovorilo a písalo sa o obetiach, ktorí zahynuli rukami nacistov, hovorilo sa o nacistickom Nemecku, o nacistických zbraniach, o nacistických plánoch a nacistických koncentračných táboroch. Ľudia boli vzdelanejší a novinári študovaní. Všetci sme vedeli a dodnes vieme, aký je rozdiel medzi nacizmom a fašizmom. Ale hlavne – tieto spomienkové akcie sa NIKDY nezneužívali na politické ciele a urážanie vlastných občanov, pani z Pezinka.

Doba však pokročila. Dejiny sa začali prekrúcať a upravovať. Prišli nové generácie a s ňou nové maniere, zvyky a názory. Školy sa už neštudujú, ale kupujú. Rigorózne práce sa už pracne a poctivo nepíšu, ale kradnú a kopírujú. Dnešní pseudonovinári nesiahajú ani po členky tým zo starej školy, ktorí svoju vysokú školu poctivo ukončili. Už nepátrajú, nezisťujú, neoverujú, iba píšu. Píšu, čo im diktuje ich oligarcha, tretí sektor, zahraničné spravodajské služby. Sú to bioroboti bez vlastného úsudku, predajní, poklonkujúci, zapredaní. Ich intelekt tiež nie je žiadna sláva, o čom svedčí fakt, že do hrude sa bijúci dnešný novinár ani nevie aký je rozdiel medzi fašizmom a nacizmom. Ale píše. Vôbec si neuvedomuje svoju hlúposť, naopak, je presvedčený o svojej výnimočnosti. Obe ideológie dnešný tupý novinár povýšil na ,,pečiatky“a pečiatkuje nimi hlava, nehlava. Je mu jedno, či je to tlačítko Delete, alebo Enter. Sú to predsa tlačítka, tak tlačí. Jeho finálny produkt je však blud na blud. Ľudia čítajúci s porozumením, iba krútia hlavou. Ale nech. je to len a len ich vizitka.

Do tejto kategórie neznalých, ale poslušne opakujúcich patrí aj pani z Pezinka. Príde do obcí Ostrý Grúň a Kľak pri príležitosti 75. výročia vypálenia obcí NACISTICKÝMI jednotkami,ale v príhovore so slzami v očiach rozpráva o fašizme. Fašizme, ktorý pestuje v ľuďoch hnev a pohŕdanie inými. Vážená pani z Pezinka – fašistický nacizmus a nacistický fašizmus je taký nezmysel, ako sčítaný analfabet. Nič také neexistuje. Mali by ste vážne popremýšľať, či neposlať vašich poradcov niekam na štúdiá. Iba že… Iba že by hovorila o vlastnom liberálnom presvedčení. V tom prípade to dáva zmysel. Tak sa na ten výrok pozrime ešte raz – Fašizmus pestuje v ľuďoch hnev a pohŕdanie inými. Kto na Slovensku šíri hnev? Kto pohŕda inými? Tak sa pýtajme – kto je protiprávne v prezidentskom paláci? Kto nerešpektuje zákony a ústavu? Kto odmieta ratifikovať rozhodnutie občanov o Istanbulskom dohovore? Kto chce strieľať, zrážať električkou a rezať názorových oponentov? Kto volá po ich fyzickej likvidácii? Kto špehuje, bonzuje a udáva? Kto tu kričí, že roboši by nemali mať právo voliť? Kto napriek rozhodnutiu súdu, pani z Pezinka, že na Slovensku NEEXISTUJE ŽIADNA FAŠISTICKÁ STRANA tu porušuje zákon a ďalej arogantne a pohŕdavo pečiatkuje a uráža???

Ako vravíte, pani z Pezinka, fašizmus zasiahol nemalý počet našich spoluobčanov. Pravda. Váš neoliberálny fašizmus sa ozaj, ale zatiaľ iba snaží zasiahnuť ten nemalý počet. Ešte chvíľu však vyčkajte a výsledky volieb budú najlepšou odpoveďou. Ten VÁŠ fašizmus, na Slovensku totiž nemá miesto a budete to mať čierne na bielom.

0 komentár

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechaj komentár