Predbežne výsledky regionálnych volieb Emilia Romagna + Calabria.

od Ľuboš Hrica

Predbežne výsledky regionálnych volieb Emilia Romagna + Calabria. Keďže chýba sčítanie približne 1% hlasov, percentuálna odchýlka od reálnych čísiel bude minimálna.

V regióne Emilia Romagna s počtom obyvateľov 4.453.000 vyhral v regionálnych voľbách Bonaccini PD (Demokratická Strana) 51,6%. Je to región, ktorý 70 rokov volí ľavicové strany, ktoré sú dnes viac globalistické a liberálne ako ľavicové. Je to strana, ktorá podporuje migráciu, voľný predaj omamných látok a iné „liberálčiny“. (Neporovnávajte taliansku ľavicu so slovenskou ľavicou, pretože talianska pravica zastupuje taliansku ekonómiu a váži si zamestnancov tak ako aj zamestnávateľov, na rozdiel od ľavicovej, ktorá propaguje globálnu ekonomiku, čím znehodnocuje domáci produkt, ktorý sa už roky odzrkadľuje v prepúštaní, krachom malých a stredných podnikateľov a únikom mozgov do zahraničia).
Lucia Borgonzoni, kandidátka za stranu Lega Salvini, ktorú podporil Silvio Berlusconi s jeho stranou Forza Italia a Giorgia Meloni s jej stranou Fratelli d’Italia má 43,7%.
Hnutie M5s (piatich hviezd), ktorá vyhrala minulý rok parlamentné voľby, v ktorej Di Mayo pred týždňom podal demisiu ako predseda strany má len 3,5%. Totálny krach. V praxi to znamená, že v prípadných predčasných parlamentných voľbách by mala Salviniho Liga keď nie 60 tak minimálne 50%, pretože M5s je hnutím, v ktorom 70% voličov sú antiglobalisti, ktorí sú proti strane PD, čiže zostáva im voliť pravicové strany Lega Salvini, Forza Italia alebo Fratelli d’italia.

V regióne Calabria s počtom obyvateľov 1.957.000 vyhrala v regionálnych voľbách s 55,36% Jole Santelli zo strany Silvia Berluconiho Forza Italia, ktorú podporili Matteo Salvini s jeho Ligou a Giorgiou Meloni s jej stranou Fratelli d’Italia.

Prehrať voľby v regióne Emilia Romagna len o 8%, ktorý 70 rokov volí ľavicové strany s vysokou koncentráciou univerzít, s ktorých vychádzajú mladí liberálni „sorošovci“ je podľa mnohých politológou výhrou pre Salviniho stranu, pretože v predchádzajúcich regionálnych voľbách v Emiglia Romagna vyhrali ľavicové strany s 50 percentami a pravicové s 30 percentami čo je pre pravicové strany o 14% viac ako v predchádzajúcich regionálnych voľbách. Víťazstvo je za dverami. Onedlho Salvini premiér.

Ľuboš Hrica

1 komentár

Mohlo by sa vám páčiť

1 komentár

Avatar
Miloš 27. januára 2020 - 17:44

Dobré nazory a hlavne sa to dá čitat….Len tak dalej

Odpoveď

Zanechaj komentár