Pozor: Progresívci chcú zdaniť staršie autá novými daňami! Dotkne sa to najmä sociálne slabšej časti obyvateľstva

od Šéf planéty

Ekošialenstvom pomätení progresívci si pre Slovákov pripravili ďalšie „unikátne“ riešenie! Chcú na Slovensku zaviesť tzv. progresívno-cirkulačné zdaňovanie, tj. dodatočné zdaňovanie motorových vozidiel, ktoré by sa týkalo hlavne starých áut, ako aj vozidiel s veľkým objemom motora.

Ako ultraliberálne Progresívne Slovensko na margo tejto dane doslova uviedlo: „Progresívno-cirkulačné zdaňovanie v praxi bude zohľadňovať vek vozidla a vypúšťané emisie. Teda čím novšie vozidlo, tým menšie zaťaženie životného prostredia a zdravia ľudí, a zároveň nižšia daň. Naopak, čím staršie auto, väčšie zaťaženie, tým aj vyššia daň. Je férové, aby najväčší znečisťovatelia boli motivovaní obnoviť si vozový park a nepoškodzovali zdravie ostatným. Nie každý má automobil, mnoho ľudí si ho ani dnes nemôže dovoliť, ale vzduch musíme dýchať všetci“.

Tento návrh by sa však najviac dotkol hlavne sociálne slabšej časti slovenského obyvateľstva, pretože tá nemá nadbytočné financie na kúpu nového vozidla a preto dnes používa staršie typy vozidiel. No po potencionálnom zavedení tejto novej dane by ľuďom nezostávalo nič iné, len platiť vysoké dane za to, že majú automobil, ktorým sa vozia do práce, aby uživili svoje rodiny, alebo svojej rodine zaobstarávajú základné životné potreby!

Ďalej, podľa progresívcov by príjem z tejto tzv. ekologickej dane nebol určený ani na výstavbu nových ciest, diaľníc a celkovo infraštruktúry, ale by sa mal údajne vrátiť občanom v podobe dotácií na obnovu vozového parku, teda na kúpu nových ekologickejších druhov áut. PS však už nikde neuvádza, kde majú ľudia vziať peniaze aj na takto dotované automobily, pretože priemerné nové vozidlo stojí okolo 15 000 euro. Ak by aj bolo zadotované z polovice, ani cca 8000 euro nie je pre rodiny s deťmi, ktoré potrebujú pokryť iné základné výdavky, málo! Nehovoriac už o ľuďoch, ktorí stále jazdia po cestách a preto potrebujú auto s výkonnejším motorom.

A tak sa celé toto najnovšie ekošialenstvo neomarxistov z PS/SPOLU opäť dotkne len obyčajných Slovákov, najmä sociálne slabšej časti občanov, ktorých budú tieto ich výmysly stáť nemalé peniaze! Takto nejako vyzerá tá „sociálna“ politika z dielne Progresívneho Slovenska. Súhlasíte s týmto novým výmyslom progresívcov? Ak nie, prehodnoťte svoj pohľad na túto novú ultraliberálnu stranu a hlavne dajte o tom vedieť ľuďom v okolí, ktorí im stále chcú dať vo voľbách svoj hlas…

Martin Bago
kandidát na poslanca NR SR za HLAS ĽUDU

https://www.webnoviny.sk/nasadoprava/ps-spolu-chce-cez-novu-dan-podkurit-majitelom-starsich-aut-ktore-nadmerne-znecistuju-ovzdusie/

0 komentár

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechaj komentár