Pellegrini k aktuálnej situácii na Slovensku: „Polícia má rozviazané ruky. Nikto nie je chránená zver.“ Odmietol tiež, že by Slovensko nebola cieľová krajina migrácie

od Šéf planéty

Z Pellegriniho toku geniálnych myšlienok a pokusov o predvolebné fígle vyberám niekoľko perál.

Polícia má dnes podľa Pellegriniho rozviazané ruky. „Nikto nie je chránená zver.“

Ktorú políciu má premiér na mysli, pretože tá slovenská to isto nie je. A nielen polícia. Štátne orgány zo strachu pred sorosovskými mimovládkami nekonajú tam, kde by konať mali, dokonca musia a tam, kde ich právomoci končia, ich veselo prekračujú a zneužívajú. Status quo je na Slovensku taká, že posledný dutý pseudonovinár nariadi policajtovi koho má začať vyšetrovať a sudcovi ako ho má odsúdiť. Toto už nie je policajný, ale novinársky štát.

Pellegrini zopakoval, že sa mali už v minulosti teatrálne vyzliecť z talára sudcovia, ktorí konajú protizákonne, alebo majú na stole spisy staré 15 rokov či styky a vzťahy s podozrivými osobami. 

Súhlasím. Len zo zvedavosti sa ale opýtam – mali byť vyzlečení kým? Veď Smer okupuje parlament 200 rokov, to , čo tam sedí je politicky staršie ako Kareta obrovská, tak sa pýtam, prečo ste ich teda z tých talárov nevyzliekli? Generálny prokurátor je predsa z vašej stajne, prečo nekonal? Prečo som sa dozvedel, že my máme aj generálneho prokurátora až po tej ,,nešťastnej“ udalosti s novinárom Kuciakom? Aj on má stole spisy, ktoré 15 rokov presúva zo šuflíka do šuflíka, tak na čo sa tu hráš pán premiér?

„Ja osobne som bol ten, ktorý inicioval stretnutie s generálnym prokurátorom a predsedníčkou Súdnej rady SR a prijali sme na sklonku roka ešte paragrafy, ktoré majú ešte viac rozviazať ruky súdom a prokurátorom a zakázať takýmto ľudom dočasne a niekedy trvale súdiť.“ 

A zase táraš premiérko, pretože len Harabin, na vrchole svojej kariéry vás upozornil na NIEKOĽKO takýchto závadových osôb na súdoch a prokuratúre, vedeli ste o nich a nespravili ste ani trt. Až keď sa prevalil škandál s Threemou a presne tieto osoby vyplávali na povrch, ideš zrazu iniciovať a paragrafy a rozviazať, previazať a odrodiť a zaintubovať. Plytké, diletantské, alibistické.

V otázke politického usporiadania po voľbách nevylúčil opätovne Pellegrini zo spolupráce žiadnu politickú stranu okrem ĽSNS.

A sme konečne pri téme nadradenosti. Kto si ty, že ingnoruješ rozhodnutie 200.000 voličov? Za koho sa máš, že 200.000 demokratických hlasov, v demokratických voľbách, podľa vami nastavených pravidiel pre teba nie je dostatočný dôvod viesť s nimi dialóg? Za koho si sa pasoval, keď napriek rozhodnutiu GP o tom, že zelení mužíci NIE sú fašisti, na Slovensku fašistická strana NEEXISTUJE, ich ďalej označuješ takto a odmietaš s nimi rokovať? Nevadí ti Sulík? Ten, ktorý kupčil s Kočnerom a videlo a počulo to celé Slovensko? Nevadí ti Kiska, recidivista, zlodej a úžerník? A čo feťák Truban? Čo poloblázon Hlina, alebo profesionálny tlačovkár Matovič, ktorého účtovníctvo akosi minulo kontrolné úrady? No a čo kapitán Andrej? Ten je tiež v pohode? Nemáš tam jediného čistého, všetci ste namočení v Gorile, ale ty, etalón morálky ,,vylúčiš“ z kruhu ĽSNS. Chceš byť chrumkavý na všetky strany, politicky korektný a robíš chybu za chybou. Veď sa dostane toho, čo ti patrí.

V otázke, či považuje atentát na iránskeho generála Kásema Solejmáního za legitímny, uviedol, že ,,Slovensko bude stáť vždy na strane medzinárodného práva. Premiér tiež odsúdil zostrelenie lietadla v Iráne. „Takto nezodpovedne sa správať a neoveriť cieľ, na ktorý použijete už nezvratnú akciu, je veľmi nezodpovedné a verím, že aktéri tohto činu budú potrestaní.“

Pelle, pýtali sa ťa na atentát na Solejmáního, nie na zostrelené lietadlo. Ale už keď sme pri tom, nech je po tvojom. Takže nezodpovedné chovanie a nezvratná akcia? Na strane medzinárodného práva? Hm.. Tak daj tú o Kosove. o tom ako tvoji ,,spojenci“ prdia na medzinárodné právo, ako ťa majú v paži čokoľvek s tebou, ako spojencom konzultovať. Porozprávaj mi o nezodpovednom a nezvratnom konaní, keď tvoj NATO spojenec letecky útočil na vlaky plné civilistov, na vyslovene civilné ciele, na neozbrojených a nič netušiacich ľudí. Nepamätám, že by si niekedy, niečo rázne odsúdil. Je jedno na koho šnúrkach visíš, kto ťa ovláda, isté je, že si protislovenský, až to bolí.

0 komentár

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechaj komentár