Svedok, ktorý mal usvedčiť vraha slovenského investigatívneho novinára, je v kóme!

od Šéf planéty

Bývalý SIS-kár Pavol Forisch, ktorý mal byť svedkom v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, leží v nemocnici v nórskom meste Oslo strážený ozbrojenou policajnou zložkou. Forisch na vlastnú päsť pátral, ako škodí investičná skupina PENTA Slovenskej republike.

Pavol Forisch, ktorého zatkli v rámci akcie Hyena, spolu s ďalšími dvoma ex-SIS-kármi Stanislavom Žiaranom a Jánom Ferancom, kde naňho našili vydieranie a drogovú trestnú činnosť. Nakoniec ich prepustili a Pavol Forisch so Stanislavom Žiaranom začali verejnosti vynášať informácie, ktoré ,,nekorešpondujú“ s prácou vládnej garnitúry a finančných skupín.

Môže NAKA za zdravotný stav Forischa?

Ako informoval Forisch na sociálnej sieti svojich podporovateľov, tak po večeri a raňajkách v CPZ mu začalo byť zle, konkrétne začal z konečníka vylučovať krv a začal mu navierať jazyk. Na to informoval dozorcov, že má zdravotné problémy. Tí mu odmietli pomôcť s tým, že to nie je životohrozujúci stav. Až na následné ďalšie výzvy ho previezli do nemocnice. Nakoniec mu doktor predpísal liek Nalgesin, ktorý mu mal stlmiť bolesti. Po ceste nazad mu tento liek policajti kúpili. Ako sa vrátili do CPZ, hlavný dozorvedúci povedal, že celá cesta bola monitorovaná, tzn. boli odpočúvaní a bavili sa na nich – dopredu vedeli ,,bachari“ ako konať. Potom, ako zjedol niekoľko tabliet Nalgesin zistil, že tento liek zosilňuje krvácanie. Išlo im o to, aby bol Pavol Forisch zlikvidovaný?

Čudné praktiky polície pri domovej prehliadke

Jednou z vecí ako chcela Penta Forischa umlčať, bolo zaranžovanie domovej prehliadky za pomoci NAKA, kde zobrali aj veci, na ktoré nemaly od orgánov oprávenie. Zobrali, napríklad Forischovu zdravotnú dokumentáciu, rôzne dôkazy ku kauzám ako Mecom, Kočner, Baštrnák, Kuciak. Ďalej zobrali trestné oznámenia, zvukové a obrazové záznamy ako aj odpovede orgánov činných v trestnom konaní. Celá táto akcia mala byť zameraná na hľadanie drog. Podľa slov Forischa sa v jednom byte našiel kokaín a následnou výpoveďou bolo zistené, že tieto drogy dotyčnej osobe podhodila osoba s prezývkou Matúš, ktorá tak mala urobiť na pokyn vyšších miest polície. Toto bol samozrejme podvrh vykonaný políciou na príkaz PENTY.

Dôležitá kauza MECOM

Spoločnosť MECOM je známa spracovaním mäsových výrobkov a je členom CARNIBONA GROUP, ktorá zlučuje spracovateľov mäsa zo Slovenska, Česka a Maďarskej republiky. Firma MECOM predávala výrobky napadnuté smrteľnou baktériou Listeria Monocytogenes. Na odhaľovaní tejto trestnej činnosti skupiny PENTA sa podieľal práve bývalý príslušník SIS Pavol Forisch spolu so Stanislavom Žiaranom:

Na jeseň sme odhalili smrteľnú baktériu v mäsových výrobkoch Mecom, ktorá bola následne potvrdená aj štátnou potravinovou správou SR. Za tento čin sme boli políciou SR neprávom obvinení z trestného činu vydierania, proti ktorému sme podali sťažnosť. Obom hrozí 25 rokov väzenia. Naša sťažnosť bola zamietnutá a obvinenie trvá bohužiaľ aj naďalej,“ hovorí Žiaran.

PENTA kúpila najväčší slovenský mäsokombinát od pôvodného majiteľa Jána Molnára. Spoločnosť Mecom zamestnáva cez 1 500 zamestnancov. Vlastní výrobné podniky v Humennom a Lučenci. Finančná skupina PENTA podniká predovšetkým v energetike, strojárenstve, zdravotníctve, leteckej doprave, realitách, telekomunikáciách, zábavnom priemysle a v bankovníctve. Zamestnáva viac ako 41-tisíc ľudí, má 5 vlastníkov, pričom najväčšie podiely má Jaroslav Haščák a Marek Dospiva. Je to firma, ktorá vznikla na Slovensku pred 30. rokmi, má jednu z najhorších povestí až sa ľudia hanbia, že tam pracujú.

Stojí za vraždou Kuciaka PENTA?

Forisch vo vysielaní Slobodného vysielača vyhlásil, že za vraždou je finančná skupina a konkrétna osoba, ktorá to koordinovala s Marianom Kočnerom – je to Slavo (Jaroslav) Haščák. Stanislav Žiaran a Pavol Forisch podali trestné oznámenie na konkrétne osoby a dodali príslušné dokumenty v prípade vraždy Kuciaka – Jaroslav Haščák je väčšinový majiteľ Penty.

V uvedenom podaní je uvedené, že objednávateľom vraždy je finančná skupina PENTA a osoby, ktoré mali o vražde vedomosť sú: bývalý minister vnútra Daniel Lipšic, exprezident Andrej Kiska, bývalý riaditeľ SIS Jozef Magala a Vladimír Pčolinský, brat poslanca Petra Pčolinského. Podľa Forischa a Žiarana mala mať vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej 3 dôvody:

  1. Zabrániť vyšetrovaniu kauzy Gorila
  2. Zabrániť reprivatizácií strategických podnikov, ktoré ovláda PENTA
  3. Dosiahnuť zmenu politických pomerov v štáte, nakoľko mal byť cieľom vraždy prevrat, ktorý riadila a financovala PENTA a podporovali Spojené štáty.

Bol Šeliga platený zo zahraničia?

Forisch poukázal na to, že terajší podpredseda mimoparlamentnej strany Za ľudí, ktorej predsedom je exprezident Andrej Kiska, mal byť platený zo zahraničných mimovládok a z firmy ESET. Tvrdí, že na podnikateľský účet Šeligu chodili peniaze z organizácií napojených na Sorosa a od firmy, ktorá je napojená na americké spravodajské zložky – konkrétne ESET (Eset je slovenská softwarová firma, ktorá si vybudovala konexie v USA a momentálne jej systémy spracovávajú celý štátny aparát, dokonca aj voľby) . O aktivitách organizácie Za slušné Slovensko tvrdil, že sa dajú definovať ako pokus o štátny prevrat. Tvrdil, že akcie, ktoré Za slušné Slovensko organizovalo, boli platené zo zahraničia, na čo podal aj trestné oznámenie. Pavol Forisch dodnes leží v kóme, strážený ozbrojenými policajnými zložkami v nemocnici v Nórsku, kde požiadal o politický azyl kam musel ujsť pred PENTOU a Haščákom.

Juraj Šeliga – podpredseda strany Za ľudí a organizátor protestov Za slušné Slovensko
0 komentár

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechaj komentár