Nazval ich psami a oni teraz ceria zuby, odkazuje analytik Matovičovi

od Šéf planéty

Bloger a analytik Radovan Bránik na sociálnej sieti Facebook upozornil na situáciu na hraniciach, kde sa ľudia domáhajú vpustenia do krajiny so záujmom o domácu karanténu. Tá mala podľa plánov začať fungovať najneskôr v piatok o 15:00. Nepodarilo sa ju však spustiť. Čaká na schválenie od Google a Apple. 

“Nazval ich psami spoza plota a teraz tie psy – po x nesplnených sľuboch – ceria zuby a sú pripravené hrýzť. Najneskôr o 15:00 mala začať fungovať “inteligentná” karanténa a aplikácia, ktorá ju mala umožňovať. Nefunguje ešte ani v tejto chvíli. Niektoré “psy” kvôli tomu aby mohli dnes domov ako ľudia spali dve noci v stane,” opisuje situáciu Bránik.

Myslí si, že nesplnenými a nezodpovednými vyjadreniami Igor Matovič dosiahol blokádu hraníc a napätie stúpa. “Postavil proti sebe ľudí, ktorí chcú domov a policajtov, ktorí si musia plniť rozkazy.” Ak nezačne aplikácia rýchlo fungovať, na Slovensko sa pohnú stovky ľudí aj kamióny. Štátu podľa jeho slov ostanú iba dve možnosti.  “...skúsiť ich zastaviť silou a stratiť legitimitu, alebo ich nechať prejsť mimo zákonnej karantény a stratiť autoritu,” vysvetľuje.

Ani jedna z možností podľa Bránika nie je dobrá. Myslí si, že “možno niekomu konečne dopne, že “vtipné” a “neformálne” hlášky a statusy do huby premiéra jednoducho nepatria a môžu spôsobiť naozaj veľký problém”.

Bloger ďalej hovorí, že premiér týchto ľudí nazval psami a “sedlácky ich urazil”, čím ich aj vystavil posmechu v diskusiách. “Iba sa chcú vrátiť domov, aj ich deti majú na záhradách jahody a nevedia sa dočkať svojich tatinov. Na rozdiel od premiéra, ktorý mešká kvôli televíznej relácii však títo domov nemôžu, lebo ich zasa oblafli a zblbli rečami a sľubmi, čo nesplnili,” komentuje ďalej Bránik.

Myslí si tiež, že to vôbec nemusí dopadnúť dobre. “Krajina, v ktorej môže dôjsť ku konfliktu a použitiu sily voči obyčajným ľuďom kvôli blbej appke,” ukončil

— VDA

0 komentár

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechaj komentár