Gogo v minulosti propagoval Kisku a Čaputovú, teraz sa zapojil do kampane proti Kotlebovcom

od Šéf planéty

Daniel Štrauch, alias Gogo, je s viac ako 1,8 miliónmi odberateľov najúspešnejším slovenským youtuberom. V rozhovore so Zuzanou Kovačič Hanzelovou sa zapojil do kampane proti Kotlebovcom. Zaradil sa tak medzi známe tváre, ktoré svojich sledovateľov odrádzajú od toho, aby dali hlas spomenutej strane.

„Viacerí Youtuberi mi hovorili to, čo v Sme video Fero Joke (jeden z internetových tvorcov pozn.). Že ak vyhrá voľby Kotleba odídu z krajiny. Riskujeme slobodu,“ povedal Gogo v predmetnom rozhovore. „To prostredie, ktoré tu máme, nemusí naďalej pretrvávať, ak si vyberieme takúto extrémnu možnosť v budúcnosti.“

Podobné vyhlásenia môžu ľudia v posledných rokoch vnímať často. Už v roku 2016, počas amerických prezidentských volieb sa niektorí umelci vyjadrovali v zmysle, že sa z USA odsťahujú, ak voľby vyhrá Donald Trump. Známe sú napríklad vyjadrenia Madonny, Miley Cyrus či Samuela L Jacksona.

Gogo taktiež vyhlásil, že pokiaľ mu to situácia dovolila, tak bol na všetkých pochodoch Za slušné Slovensko. Už počas konania pochodov, tváriacich sa ako apolitické, rôzne indície naznačovali, že by organizátori mohli byť napojení na vtedajšieho prezidenta Andreja Kisku. Pochybnosti voči nezávislosti organizátorov sa prehĺbili, keď po stretnutí s Kiskom zrušili očakávanú demonštráciu. Juraj Šeliga, jeden z hlavných organizátorov, neskôr obsadil tretie miesto na kandidátnej listine strany Andreja Kisku – Za Ľudí.

Gogo v rozhovore tvrdí, že sa snažil byť vždy apolitický a svoj názor vyjadril iba vtedy, ak si za ním na 100% stál. V minulosti už natočil video o tom, ako vtedajšieho prezidenta Kisku vezie do práce vo svojom aute.

Taktiež sa v jednom z videí tešil, že prezidentské voľby vyhrala Zuzana Čaputová a hneď v úvode sa priznal, že ju volil.


V rozhovore so Zuzanou Kovačič Hanzelovou Gogo vyslovil, že sa rozhoduje medzi dvomi stranami. Podľa jeho vyhlásení a aktivít z minulosti je pravdepodobné, že sa jedná práve o Kiskovu stranu Za Ľudí a o koalíciu Progresívne Slovensko/Spolu, ktorá v prezidentských voľbách podporovala Zuzanu Čaputovú. Tá predtým zastávala post podpredsedníčky Progresívneho Slovenska.

Zdroj: SME/ Youtube GoGoManTV

0 komentár

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechaj komentár