Marián Kotleba si v NR SR stiahol rúško, koronavírus nazýva projektom

od Šéf planéty

O menší rozruch v Národnej rade sa postaral predseda ĽSNS Marian Kotleba, ktorý si počas svojho komentára o programovom vyhlásení vlády dal dole rúško. Po upozornení si ho však nasadil naspäť. Koronavírus nazýva projektom a programu vyčíta napríklad porušovanie zákona o štátnom jazyku či niektoré redundantné plány.

Predseda opozičnej strany ĽSNS Marian Kotleba si v úvode svojho komentára o programovom vyhlásení vlády stiahol rúško. Po upozornení od predsedu parlamentu Borisa Kollára si ho dal naspäť. Kotleba uviedol, že to bude rešpektovať, keďže nás ohrozuje tento ‚covid projekt,‘ informuje TA3.

Nie je to prvý krát, čo koronavírus, resp. ochorenie COVID-19 nazval projektom, spravil tak už v stredu 22. apríl  počas rokovania Národnej rady SR. Bol vtedy upozornený, aby toto slovné spojenie buď nepoužíval alebo aby uviedol aj meno autora tohto projektu.

Predseda kotlebovcov taktiež skritizoval programové vyhlásenie vlády na viacerých frontoch. Prekáža mu napríklad množstvo cudzojazyčných slov a výrazov, pričom podľa neho tým vláda porušuje zákon o štátnom jazyku.

Zbytočné

Nepáči sa mu tiež aj plán vlády zverejňovať informácie o ľuďoch uchádzajúcich sa o verejné funkcie až po tom, ako sa dostanú na danú pozíciu. Podľa Kotlebu to jednoducho nemá žiaden zmysel. Taktiež kritizoval, že v programe sa v každej kapitole zavádza nejaký nový štátny orgán.

Na pozitíva programu uviedol napríklad snahu vládnuť takým spôsobom, že všetko, čo nie je tajné, je verejné. Uviedol, že sú ochotní zahlasovať za niektoré body, pokiaľ budú predložené vo forme dobre pripravených zákonov.

zdroj: denniks

0 komentár

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechaj komentár