Marček hovorí, ako zavraždili Kuciaka: Vraj písal čo nemal, dal som mu ranu istoty

od Šéf planéty

Podľa výpovede Kuciakovho vraha Miroslava Marčeka bol pôvodný plán novinára uniesť. Prezradil tiež, že mu dal ranu istoty a že pôvodne nevedeli, o koho ide. Strelcom len malo byť povedané, že je to novinár a Kuciak je jeho prezývka.

Od jednej hodiny v pondelol 13.1. vypovedá na súde Miroslav Marček. Ten sa v úvode svojej výpovede ospravedlňuje rodičom zavraždených a tvrdí, že je mu to ľúto.

Informácie o Kuciakovi mali mať od Zoltána Andrusóa a s Tomášom Szabóom mali následne niekoľkokrát vykonať obhliadku miesta, než došlo 21. februára k vražde.

Tá bola vykonaná zbraňou, ktorú si pôvodne zadovážili na vraždu prokurátora Maroša Žilinku. Marček tiež potvrdil, že pôvodne mali Kuciaka najprv uniesť.

Nepoznali sme jeho pravé meno

„Dal som ranu istoty,“ povedal Marček na otázku, či bola zbraň streľbyschopná. Pre tlmič aj nábojom s nižším obsahom prachu však zbraň sama nenabíjala a bolo nutné ju po každom výstrele natiahnuť manuálne.

Náboje nájdené na mieste činu tak mohli vypadnúť pre túto technickú chybu. Marček tiež ďalej hovorí, že nevedel najprv, o koho ide.

„Píše o niečom, o čom nemá písať. Nepovedal mi, kto je objednávateľ. Vedeli sme, že je novinár, ale nepoznali sme jeho pravé meno a povedali nám, že Kuciak je jeho prezývka,“ vypovedal strelec. Dodal, že po vražde už bolo zbytočné zisťovať čo a o kom písal.

Zdroj: SITA

0 komentár

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechaj komentár