Kuffa: Aký som ja fašista? ĽSNS je jediná strana, ktorá zahlasovala za všetky hodnotové zákony v parlamente. To je fakt

od Šéf planéty

„Voľte len tých, ktorí hlasujú vždy za ochranu života a rodiny.“ Týmito slovami sa roky prihovára kňaz Marián Kuffa veriacim po Slovensku. Je faktom, že len strana Mariána Kotlebu hlasovala za každý hodnotový zákon bez ohľadu kto ho predkladal. Keby nechýbal hlas Andreja Danka pri jednom z návrhov, dnes dokonca na Slovensku už mohol platiť sprísnený zákon na ochranu počatého života. Štefan Kuffa v rozhovore vysvetľuje nielen to, prečo dopomohli k vzniku veľkej pronárodnej kresťanskej koalícii na kandidátke ĽSNS, ale to ako toto spojenectvo vníma jeho brat Marián Kuffa

Pán Kuffa, vaše rozhodnutie vstúpiť s KDŽP Aliancie za Slovensko do spolupráce s ĽSNS bolo pre mnohých prekvapením. Prečo ste sa tak rozhodli?

Rozhodujúca bola ochrana života, rodiny a ľudskej dôstojnosti a tým celej našej vlasti. S Kotlebovcami sme sa zhodli na všetkom podstatnom pre Slovensko. Odmietli sme všetky krivdy minulosti, prišli sme s jasným záväzkom ochrany rodiny a počatého života, snahy dosiahnuť potravinovú sebestačnosť, presadenia bezplatného zdravotníctva a ďalších podstatných bodov. Dnes sme jediná kresťanská a národná sila, ktorú považujú zlodejské a liberálne strany za hrozbu, pretože sme skutočná zmena v prospech Slovenska, nášho národa a hodnôt.

Kotlebovci však stále sú považovaní za izolovanú stranu, s ktorou nechce nikto spolupracovať.

ĽSNS je jediná strana, ktorá hlasovala za všetky zákony na ochranu počatého života v minulosti a proti genderizmu. Je jediná politická strana v histórii Slovenska, ktorá v jednom volebnom období predložila trikrát zákon na ochranu počatého života. A hlasovala za všetky návrhy aj od ostatných predkladateľov v tejto agende. Slovensko rýchlo vymiera a musíme začať prijímať vlastné deti a nie migrantov ako ich náhradu. Keby hlasovali tak ako oni aj ostatní, dnes máme v najpodstatnejších otázkach úplne iné výsledky. Nezabúdajme, že pri jednom zákone, keby nechýbal jeden hlas, tak sme dnes už mohli mať sprísnený zákon o potratoch.

Takže tá izolácia ĽSNS Vám nevadí?

ĽSNS nie je fašistická strana, rozhodol to nielen Najvyšší súd SR, ale opýtam sa vás. Čo ja, ktorý sa starám o zomierajúcich ľudí v hospici, kde zomierajú Rómovia, chorí, starí, postihnutí, mám s fašizmom? Zlodejské strany vedia, že s nami sa na ničom nedohodnú a vedia, že nemôžu ľuďom povedať, že s ĽSNS pôjdu do vlády, pretože v tom momente by ich nikto nevolil a voliči by prešli k nám. Nie oni, ale my si budeme určovať, s kým a kedy budeme vládnuť. Ľudia už štandardných politikov, čo sa raz za štyri roky nafotia cez reklamné štúdiá na bilbordy a ľudia ich majú voliť, odmietajú.

Ako sa staviate k tvrdeniam, že nie ste prijateľní pre Rusko?

Prosím vás, my systematicky vystupujeme proti sankciám voči Rusku. ĽSNS vždy hlasovalo proti vyslaniu vojsk na východ. Za našu stranu kandiduje aj bývalý predseda Matice Marián Tkáč, o ktorom je známe, že má s Ruskom výborné vzťahy. Dovolím si vás však opraviť. Mňa na prvom mieste nezaujíma, pre koho mimo hraníc Slovenska sme prijateľní, ale aby sme boli prijateľní pre slovenských občanov a hájili ich záujmy. Mám vážne obavy, či u viacerých politikov to nie je naopak.

Nespochybníte, že asi najviac ste sa dostali nedávno do povedomia, keď KBS napísala verejný list na angažovanie sa klerikov a adresovali ho vášmu bratovi.

Žiadna KBS o mojom bratovi nerozhodovala, išiel do éteru list dvoch biskupov, ktorý Maroš ani nedostal. Taká je pravda. Preto si vypýtal trest, aby mal presne na papieri čo vlastne zlé urobil. Na verejnú otázku na Hanusových dňoch, koho bude voliť, povedal mňa ako svojho brata. Nie však preto, že som brat, ale preto, že vie aké zastávam jednoznačné postoje. Nakoniec tieto ma z politiky aj vystrnadili. Maroša žiadna stranícka politika nezaujíma. Jeho zaujíma, či strany chcú, alebo nechcú presadzovať veci, ktoré Cirkev hlása do života. To je legitímna požiadavka. Roky Maroš hovorí, že voľte tých, ktorí sú jednoznačne na strane života a rodiny, ktorá je základom spoločnosti. A či sa to niekomu páči alebo nie, ĽSNS má jediná históriu hlasovania, že bola za všetky hodnotové zákony. To sú fakty a pravda.

Takže vás nepovažuje za fašistu tvrdia niektoré médiá a odvolávajú sa na tzv. exkluzívne rozhovory“?

(Smiech) Jasne chcem povedať, že Marián žiadne rozhovory nedáva nikomu, pretože to sľúbil aj biskupovi, že si dá pozor, aby ho pred voľbami nevmanévroval niekto do intríg. Takže všetky tie reinterpretácie a exkluzívne rozhovory sú hoaxy. Mne brat raz dohovoril do politiky a to keď sme ponúkli na sneme Erikovi Zbiňovského zo Slovenského dohovoru za rodinu číslo 2 na kandidátke, čo bolo schválené. Marián následne povedal, že nechce, aby niekto z Dohovoru vstupoval do nejakej politickej strany, teda ani do KDŽP, čo sme akceptovali, pretože tak to sľúbil aj KBS. Mediálna snaha prezentovať, cez údajné exkluzívne informácie ako Marián má byť od radosti  bez seba, že Erik Zbiňovský dnes kandiduje za SNS, je hra, ktorá nemá oporu v pravde.

Na snímke Štefan Kuffa .

Nepovažuje vás teda brat za fašistu?

Kde by mal doteraz oči? Som riaditeľ hospicu a starám sa o zomierajúcich ľudí. Starých, Rómov, chorých a onkologických pacientov na konci ich života. Marián sa stará o problémových ľudí celý kňazský život. On je ten, ktorého urážajú celé dni, že je klérofašista. Nevadí, že sa stará o tých, ktorých fašisti vraždili. Jeho bezstrestne urážajú, nerozumejú významu slova fašizmus a beztrestne ho môže ktokoľvek používať. Najnovšie mu nejaká „mierumilovná liberálka“ v parlamente pred zrakmi policajtov povedala, že je „s…ý fašista.“ Stačí Vám taká odpoveď? Ak nie, tak vám to poviem priamo, aby ste si nemysleli, že sa bojím odpovedať. Brat ma volil a voliť ma bude. Osobitne vyzdvihol, že sme jednoznačne prehlásili, že odmietamé akýkoľvek antisemitizmus a rasizmus. Je neuveriteľné, že čím viac to na mítingoch hovoríme, tým viac tam navození protestujúci práve na toto pískajú. Nesedí im to do ich propagandy.

Ako vnímate útoky na vašich mítingoch?

Ako snahu pošpiniť koalíciu pronárodných a kresťanských strán, ktorá má šancu na veľmi dobrý volebný výsledok. Je to odraz neschopnosti liberálov osloviť voličov. Nepoznajú východisko z vlastných problémov. Nenávisť, ktorú šíria je bezbrehá a nemôže byť nikdy úspešná. Sme jediná strana, ktorá takto v teréne intenzívne kampaňuje a má kontakt s voličmi. Mali sme 100 mítingov a ešte takmer 100 nás čaká

Aký vývoj očakávate po voľbách?

Ak by ĽSNS vo voľbách získala silný výsledok, budú sa snažiť pán Pellegrini, Kiska a Truban urobiť nejakú veľkú vládu zmierenia, ktorá by v skutočnosti bola tým najväčším podvodom na voličoch. Preto bojujeme o silný mandát. Dnes sme jediná kresťanská národná politická formácia, pri voľbe ktorej hlas neprepadne a za seba hovorím, ani nezradí.

ZDROJ: HS

0 komentár

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechaj komentár