Kiska sa postavil do čela Rómov. Kotlebovci na odporúčanie polície zrušili svoj dnešný míting v Levoči. „Mali na nás nachystané kamene“

od Šéf planéty

Aj tento týždeň pokračujú predvolebné mítingy politických strán v teréne. Po minulotýždňovej veľkej akcii opozície a aktivistov, kde v Košiciach protestovali proti strane ĽSNS a jej lídrovi Marianovi Kotlebovi, sa aktivisti podobne angažovali aj v rámci dnešného mítingu v Levoči. ĽSNS napokon svoj míting v meste zrušila

V Levoči dnes prebiehal tiež avizovaný míting strany exprezidenta Kisku – Za ľudí,  „Hlavu hore Levoča“ o 17:00, aj sám exprezident prišiel predstaviť „Mapu dobrých riešení“, pri ktorej sa mal podávať teplý čaj.

Rovnako poobede – o 16.00 však mali avizovaný míting aj kotlebovci, o ktorom predstavitelia strany Za ľudí hovorili ako o účelovom, keďže ho mestu ohlásili neskôr ako strana Za ľudí. Na margo kritiky predstaviteľov Za ľudí s rozhorčením zareagovala predsedníčka Národnej koalície Slavěna Vorobelová: „Účelovo klamú, ĽSNS ohlásila radnici v Levoči míting už 29. decembra, a strana Za ľudí až 16. januára. Informácie máme priamo z radnice.“

Následne na protesty proti kotlebovcom vyzývali okrem kiskovcov aj predstavitelia PS/Spolu: „Bolo by chybou myslieť si, že keď kotlebovcov necháme samých, tak nebudú rásť a ďalej šíriť klamstvá a nenávisť. Nesmieme ich už viac nechávať samých na námestiach a samých pochodovať dedinami. Poďme im aj v Levoči povedať rázne nie,“ uvádzajú pri popise podujatia na Facebooku progresívci.

Kotlebovci spolu so stranami ako KDŽP, Národná koalícia, Doma dobre a Priama demokracia boli napokon nútení svoj míting zrušiť. Podľa zdroja z KDŽP sa tak stalo na odporúčanie samotnej polície, čo potvrdili aj zdroje z Národnej koalície:

„Priatelia, zrušili sme dnešný míting v Levoči, pretože navozené skupiny ľudí mali medzi sebou množstvo ľudí v podnapitom stave a policajti nás upozornili, že majú pri sebe kamene. Mali sme ohlásený míting a boli vpustení navození protestujúci na nami zarezervovanú plochu, čím je narúšaná demokracia. Rozumieme Vášmu rozhorčeniu, že politickej koalícii, ktorá ako jediná má záväzok chrániť počatý život ako podmienku účasti vo vláde, demonštroval s liberálmi Milan Majerský z KDH. Tento liberál, ktorý sa postavil proti ochrane života na sneme KDH, urobí všetko pre to, aby prekryl škandál s bytovkou v Prešove. Voľme č. 24 práve teraz, keď opozícia má jediný volebný program chodiť narúšať slušné mítingy kresťanských národných strán,“ píše šokujúco strana KDŽP na sociálnej sieti.  

„Polícia SR nás upozornila, že sú vyzbrojení kameňmi. Pri pohľade na navozených demonštrantov, policajti doporučili zrušiť míting. Mali sme legitímne nahlásený míting a navození demoštranti z osád východného Slovenska boli vpustení na nami zarezervovanú plochu, čím došlo k porušeniu našich politických a občianskych práv, demokracia dostala od Kisku facku. Toto sú praktiky tých, ktorí nás tu idú poučovať o slušnosti, toto sú tí, ktorí nás označujú za fašistov, toto sú tí, ktorí nerešpektujú demokraciu, toto sú tí, ktorí chcú prevziať na Slovensku moc a neštítia sa ani vyvolania násilných stretov medzi obyvateľstvom,“ uvádza Národná koalícia.

Napokon sám predseda strany Za ľudí zverejnil na internete video, ako v dave Rómov spolu s nimi skanduje a ďakuje, že prišli.

1 komentár

Mohlo by sa vám páčiť

1 komentár

Avatar
Dušan 21. januára 2020 - 22:27

Kiska čo si sľubil cigánom?

Odpoveď

Zanechaj komentár