Keď cigánsky generálny riaditeľ vytriezvie…

od Šéf planéty

Zdá sa, že keď príde na lámanie chleba a emócie a naučené frázy je nutné nahradiť faktami, argumentovať už nie je také jednoduché. Váha dôkazov, nepustí, o čom sa už presvedčil aj parlamentný blázon a profesionálny tlačovkár Matovič. Neustále klamstvá v prípade hádzania dlažobných kociek Mazurekom do rodiny s dieťaťom v kočiari musel tento pomätenec vziať späť, uviesť veci na správnu mieru a ospravedlniť sa. K ničomu takému totiž nikdy nedošlo.

Obdobné je to aj v prípade šéfa cigánskej únie Tanka. Už to totiž nie je Kotleba, ani ĽSNS a dokonca ani biela majorita, ktorí peniaze na ich komunitu svojvoľne a protizákonne míňali na svoje potreby. Tanko konečne precitol a svoje otázky, podozrenia, ale aj presvedčenia smeruje tam, kam má – na dokonalú Biháriovú. Tú Biháriovú, ktorá šíri svoju nenávisť proti bielej majorite, tú Biháriovú, ktorá robí zodpovednými za stav cigánskej komunity na Slovensku všetkých naokolo. Ibaže… Ani jediný cent z fondov a podpôr vyplatených za účelom rozvoja a pomoci cigánskej komunity, neprišlo na účet ani ĽSNS, ani Mazureka, ani na môj a ani na tvoj milý čitateľ, takže Tanko sa prvýkrát pýta správne.

Ja na jeho mieste, keď je už tým šéfom únie by som šiel ešte ďalej. Chcel by som vedieť,kedy, kým, komu a koľko peňazí bolo vyplatených na podporu a rozvoj komunity. Chcel by som vedieť, koľko z celkovej sumy sa ,,stratilo“ a kam sa stratili. Pýtal by som sa Biháriovej, prečo z toho viní majoritu, keď s tým nič nemajú. Prečo zavádza, prečo šíri a podnecuje nenávisť, prečo si myslí, že ako cigánka je viac nad zákonom ako ostatní. A je úplne jedno, či je to biely, alebo čierny.

Čas ukáže, do akej miery je Tanko úprimný a obrátený a konečne pochopil, že celý čas plakal na zlom hrobe. Ostáva len veriť, že sa poučil a nabudúce skôr, ako začne obviňovať kohokoľvek, si najprv nazhromaždí a overí čo najviac informácií. Kydať totiž ide veľmi ľahko, to ospravedlnenie však nie je až tak jednoduché. Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, v skutočnosti je to jedna z najťažších vecí.

0 komentár

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechaj komentár