Jankovskej pozastavil disciplinárny senát výkon funkcie sudkyne

od Šéf planéty

Praženková podala návrh na odporúčanie komisie súdnej rady ešte 23. decembra minulého roka. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa súdnej rady Veronika Müller. Jankovskú už predtým navrhol disciplinárne stíhať minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd).

V oboch prípadoch je dôvodom na disciplinárny podnet Jankovskej klamstvo. Gál žiadal trest za to, že Jankovská popierala svoju návštevu vo vile u advokáta Radomíra Bžána v Chorvátsku. Neskôr túto informáciu potvrdil samotný Bžán. Praženková podala podnet za klamlivé údaje o kontaktoch s Marianom K., ktorý v súčasnosti čelí obžalobe v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Jankovská bola v závere augusta 2019 medzi skupinou sudcov a sudkýň, u ktorých zasahovala Národná kriminálna agentúra. Následne sa po verejnom tlaku vzdala funkcie štátnej tajomníčky. Jankovská podľa medializovaných informácií intenzívne komunikovala s Marianom K. cez aplikáciu Threema. Komunikáciu medzičasom prijal senát Špecializovaného trestného súdu v inom prípade ako zákonný dôkaz.

0 komentár

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechaj komentár