Iránske revolučné gardy: Po odvete USA zaútočíme na ciele v USA, Dubaji a Izraeli

od Šéf planéty

Iránsky minister zahraničných vecí Mohammad Džavád Zaríf označil stredajší raketový útok iránskych revolučných gárd na dve iracké základne, na ktorých sú americkí a spojeneckí vojaci, za primerané sebaobranné opatrenie. Informovala o tom agentúra AFP.

„Nemáme v úmysle vyvolať eskaláciu alebo (rozpútať) vojnu, proti akékoľvek agresii sa však budeme brániť,“ uviedol na sociálnej sieti Zaríf. Iránske revolučné gardy však medzičasom podľa CNN pohrozili, že ak by USA podnikli odvetný útok na Irán, zaútočia iránske sily na ciele v Spojených štátoch, Dubaji a Izraeli.

K iránskemu raketovému útoku na americké vojenské ciele na západe a severe Iraku prišlo v stredu približne o 01:30 h miestneho času (utorok 23:30 h SEČ) v odvete za minulotýždňový útok, pri ktorom zahynul iránsky generál Kásem Solejmání.

Solejmáního, veliteľa jednotiek Kuds iránskych revolučných gárd, zabili minulý piatok americké sily pri útoku dronom neďaleko letiska v irackej metropole Bagdad. Operáciu nariadil prezident Spojených štátov Donald Trump, ktorý Solejmáního obvinil z prípravy útoku na amerických diplomatov a vojakov v Iraku. Irán za to prisľúbil „tvrdú odplatu“.

0 komentár

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechaj komentár