Hranice nezatvoríme, odkazujú liberálne špičky v EÚ. Ideológiu tým povýšili nad ľudské životy

od Šéf planéty

KOMENTÁR Európske liberálne elity si z nás robia srandu. Nechutnú. Šéfka Európskej komisie, najpopulárnejší progresívny europoslanec či francúzsky prezident. Oni všetci. Títo ľudia totiž otvorene povýšili svoju ideológiu nad ľudské životy.

Dnes už nikto príčetný nepochybuje o tom, že pandémia koronavírusu sa dá poraziť jedine prísnymi, až totalitnými, opatreniami. Niektoré politické špičky však nechcú urobiť ani to najdôležitejšie – hermeticky uzavrieť hranice jednotlivých krajín, nakoľko vírus po svete rozšírili cudzinci.

„Nacionalizmus nie je odpoveďou na # COVID19, pretože vírusy sa nestarajú o hranice alebo národnosti. Sme v tom všetci spolu. Potrebujeme európsky prístup na záchranu životov a odvážne zásahy na ochranu našej ekonomiky,“ napísal na Facebook Guy Verhofstadt.

Ak ste s týmto pánom ešte nemali tú česť, tak ide o tvrdého zástancu myšlienky federalizácie Únie, a teda bojovníka za akési Spojené štáty európske.

Pôsobil ako šéf liberálnej frakcie ALDE v europarlamente či na poste premiéra a ministra pre rozpočet v Belgicku. Keď malo svojho času Progresívne Slovensko konferenciu o budúcnosti našej krajiny, pozvali ho na ňu. Gratulujem.

Nič sa nedeje občania, rozíďte sa

„Tento vírus nemá pas,“ uviedol pre zmenu šéf Elyzejského paláca Emmanuel Macron. Čo tým chcel povedať, nevedno, no dodal, že zatvorenie hraníc je v hre, ak to bude relevantné a medzitým rovnako kládol dôraz na európske riešenia.

Iba si dovolím podotknúť, že v momente, keď budete tento článok čítať, bude Francúzsko plus/mínus šiestou najviac postihnutou krajinou na svete s počtom nakazených viac ako 4-tisíc (neoficiálne násobne viac) a zhruba 100 mŕtvymi.  

Narušilo by nám to obchod

„Majú silný spoločenský dopad, narušujú životy ľudí a cezhraničný obchod,“ komentuje zase prípadné uzatváranie hraníc líderka Európskej komisie Ursula von der Leyenová. Nemka, ktorej krajina eviduje zhruba toľko nakazených ako Francúzsko.

Politička skritizovala aj obmedzenie na vývoz ochranných pomôcok a štátnu kontrolu nad nimi. „To vedie k opätovnému zavedeniu vnútorných hraníc, keď je potreba solidarity medzi členskými krajinami. Spoločný trh musí fungovať,“ povedala v Bruseli.

Toto sme tu ešte nemali

Nie, nesníva sa vám to. Traja najvyššie postavení politici svojej kategórie (akejsi myšlienkovej, štátnej a nadnárodnej) naozaj zo svojich pozícií nehodlajú ustúpiť, hoci tým môžu preukázateľne zachrániť doslova tisícky životov len v najbližších týždňoch.

Nemám slov. Respektíve, mám, ale nehodia sa na túto webovú stránku, ale do krčmy štvrtej cenovej skupiny.

Zdroj: denniks

0 komentár

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechaj komentár