HOKEJOVÝ REPREZENTANT R. PUKALOVIČ O KANDIDATÚRE ZA ĽSNS: TAK MY SME FAŠISTI ZA TO, ŽE REPREZENTUJEME A HÁJIME SLOVENSKO?!

od Šéf planéty

Bývalý hokejový reprezentant SR Róbert Pukalovič sa objavil na kandidátke ĽS Naše Slovensko. Mnohých touto informáciou prekvapil Marián Kotleba na svojej tlačovej konferencii. Nie, nejde o žiadneho menovca. Mnohým táto správa vyrazila dych, najmä v športovej oblasti. Kto je vlastne Róbert Pukalovič a prečo sa pustil na politické chodníčky?

Bývalý hokejový reprezentant SR Róbert Pukalovič sa objavil na kandidátke ĽS Naše Slovensko. Mnohých touto informáciou prekvapil Marián Kotleba na svojej tlačovej konferencii. Nie, nejde o žiadneho menovca. Mnohým táto správa vyrazila dych, najmä v športovej oblasti. Kto je vlastne Róbert Pukalovič a prečo sa pustil na politické chodníčky?

Róbert Pukalovič je úspešný hokejista s diplomom z práva. Jeden z najznámejších slovenských hokejových obrancov sa tomuto, na Slovensku obľúbenému športu, venoval až do svojich 43 rokov. Svoje skúsenosti odovzdával ako tréner a teraz sa chce zapojiť do politického života a diania, keďže výchova mládeže je podľa neho zo strany štátu zanedbávaná. Chýbajú systémové koncepčné riešenia ako mladých ľudí viesť k športovej aktivite, ktorá je zároveň aj prevenciou v oblasti zdravia. Tak, ako úspešne bránil a šíril dobré meno našej krajiny na ľade, chce svoj obranný inštinkt použiť pri obrane našich národných záujmov aj v parlamente. „Roky som sa venoval športu, mládeži a viem, že mnohí rodičia to majú ťažké, pretože športové aktivity nie sú práve najlacnejšou položkou v rodinnom rozpočte. Aj preto je potrebné podporovať rodiny s deťmi a štát im musí vytvárať podmienky na to, aby sa vedeli rozvíjať. Samozrejme tie najväčšie talenty musia mať príležitosť, aby Slovensko mal kto vôbec v budúcnosti reprezentovať v zahraničí,“ hovorí Róbert Pukalovič. Ten v mladosti obliekal dres Slovana Bratislava a jednu sezónu si zahral aj za Duklu Trenčín. Od roku 1990 pôsobil vo viacerých kluboch vo Fínsku. Potom sa opäť objavil v našej lige a svoju hráčsku kariéru ukončil v Nitre. Ako držiteľ najvyššej trénerskej licencie pôsobil istý čas aj v zahraničí. „Kandidovať ma presvedčil môj dlhoročný priateľ Andrej Gmitter, s ktorým som začínal kariéru trénera práve v Bardejove. Dôverujem mu, ako aj predsedníčke strany Národná koalícia Vorobelovej, ktorou som bol navrhnutý spolu s ďalšími skúsenými ľuďmi ako Peter Oremus (pozn. red. poslanec VÚC a mesta Nitra) či Ján Stanko (pozn. red. starosta obce na východnom Slovensku). Samozrejme plne podporujem programové priority, ku ktorým sme sa zaviazali v rámci spoločného memoranda a ktoré budeme v prípade úspechu presadzovať,“ doplnil Pukalovič, ktorý sa zároveň môže pochváliť absolvovaním právnickej fakulty a dlhoročnou úspešnou kariérou. Strana Národná koalícia tvorí súčasť národného bloku strán s KDŽP – Aliancia za Slovensko, Doma dobre a Priama demokracia, ktoré sa spojili so stranou Mariána Kotlebu a ich kandidáti sú na spoločnej kandidátke ĽS Naše Slovensko vo voľbách do NR SR 2020.

Pri otázke, čo hovorí na to, že mnohí ich označujú za fašistov sa len pousmial a dodal, že ako hokejový reprezentant Slovenska chce hájiť a presadzovať záujmy nás Slovákov, pretože to je jediné, čo máme a o čo musíme bojovať v tomto šialenom liberálnom svete, o našu národnú identitu. Veď predsa každý Slovák by mal byť hrdý na naše Slovensko, nielen pre hokejistu, ale všeobecne pre športovca je najväčšia česť, keď môže reprezentovať svoju krajinu. Víťazstvo v národných farbách je to najkrajšie víťazstvo, aké môže športovec zažiť.

1 komentár

Mohlo by sa vám páčiť

1 komentár

Avatar
Mariana 26. januára 2020 - 18:31

Gréta Thunberk je vykonstruovaná osoba, ktorú zneužívajú pre svoje zámery, podobne ako Čaputová

Odpoveď

Zanechaj komentár