Harabin ukázal rozsudok, podľa ktorého kňaza Janíka neodsúdil. Hlina: Klamár a opilec

od Šéf planéty

Vášne okolo Harabinovej úlohy v odsúdení kňaza Bystríka Janíka neutíchajú. Bývalý predseda najvyššieho súdu v nedávnej relácii TA3 a aj na svojom profile na sociálnej sieti argumentoval tým, že on Janíka oslobodil. Toto rozhodnutie však následne zrušil krajský súd, ktorý žiadal jeho odsúdenie. Predsedovi KDH Alojzovi Hlinovi to však nestačí a považuje Harabina za klamára a opilca. Pýta sa, prečo Harabin nemával v televízii druhým rozsudkom, podľa ktorého Janíka odsúdil.

V nedeľnom programe TA3 V Politike bývalý predseda Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin reagoval na obvinenia, že počas minulého režimu odsúdil františkánskeho kňaza Bystríka Janíka. Svoje argumenty, prečo to nie je pravda, napísal aj v príspevku na sociálnej sieti.

„Dnes som zverejnil dôkaz o tom, že senát okresného súdu pod mojím vedením oslobodil františkánskeho kňaza Bystríka Janíka,“ píše Harabin v príspevku. Podľa neho však niektorí ľudia aj tak pokračujú v očierňovaní jeho osoby, buď účelovo, alebo pre nepochopenie práva.

Nariadil to krajský súd

Volebný líder strany Vlasť vysvetľuje, že senát pod jeho vedením Janíka oslobodil, avšak prokurátor sa proti rozsudku odvolal na krajský súd. Ten už nesúhlasil s oslobodením kňaza a ako nadradený súd podriadenému súdu nariadil, aby Janíka odsúdili.

„Preto by sa všetci tí, ktorí by chceli nespravodlivo hodiť vinu na mňa, mali pýtať, kto bol prokurátor a kto boli sudcovia krajského súdu, ktorí nariadili Bystríka Janíka odsúdiť,“ dodáva Harabin. Ťarcha z tohto rozsudku má teda podľa Harabina ležať na ich pleciach.

Harabin františkánskeho kňaza oslobodil

TU JE DÔKAZ O TOM, ŽE SENÁT POD MOJÍM VEDENÍM OSLOBODIL KŇAZA BYSTRÍKA JANÍKA A ŽE HLINA A KOLLÁR O MNE KLAMALI. A PONIEKTORÍ KLAMÚ ĎALEJDnes som zverejnil dôkaz o tom, že senát okresného súdu pod mojím vedením oslobodil františkánskeho kňaza Bystríka Janíka. Niektorí aj napriek tomu pokračujú v očierňovaní mojej osoby. Sú takí, ktorí to robia účelovo, iní len nerozumejú právu a nechápu, že prokurátor sa voči oslobodzujúcemu rozsudku môjho senátu odvolal na krajský súd, ktorý s našim rozsudkom nesúhlasil a ako nadriadený súd nariadil nám, podriadenému súdu, Bystríka Janíka odsúdiť, čo sme museli rešpektovať. Ak sme chceli dodržať zákon, nemali sme na výber. Preto by sa všetci tí, ktorí by chceli nespravodlivo hodiť vinu na mňa, mali pýtať, kto bol prokurátor a kto boli sudcovia krajského súdu, ktorí nariadili Bystríka Janíka odsúdiť. Ťarcha tohto rozsudku je práve na ich pleciach a nikto, kto pozná právo a je spravodlivý, nemôže z toho viniť Harabina. Taká je pravda.

Posted by Štefan Harabin on Sunday, January 12, 2020

?DOSŤ BOLO KLAMSTIEV. MÔJ SENÁT FRANTIŠKÁNA BYSTRÍKA JANÍKA O-SLO-BO-DIL! TAKÁ JE PRAVDA A TU JE DÔKAZPriatelia, dosť…

Posted by Štefan Harabin on Sunday, January 12, 2020

Hlinovi to nestačí

O deň neskôr na to reagoval predseda KDH Alojz Hlina. Ten zverejnil na sociálnej sieti príspevok, v ktorom tvrdí, že Harabin je nielen klamár, ale aj obrovský zbabelec, „ktorý kvôli svojej kariére zničil život kňazovi“.

Hlina reaguje na to, že Harabin v TA3 argumentoval rozsudkom, podľa ktorého Janíka oslobodil. „Jeho senát pátra Bystríka Janíka v prvom kole neodsúdil preto, lebo ten kňaz nič neurobil a nie preto, že Harabin bol hrdina,“ píše predseda kresťanských demokratov.

Harabin ho nežaluje. Zatiaľ

Dodáva, že Harabin zohral nechutnú úlohu v tomto procese. Dôvodom malo byť, že rôzni členovia ŠtB a podobní opilci ako spomínaný sudca, museli vykazovať prácu. Keďže sa podľa názoru Alojza Hlinu len opíjali a nič nerobili, potrebovali tak zinscenovať nejaký proces, aby vykázali aktivitu pre nadriadených.

„Aby sa to podarilo a vykázali výsledok, potrebovali nejakého zbabelého sudcu,“ píše ďalej Hlina. Tým sudcom mal byť podľa vyjadrenia kresťanských demokratov Štefan Harabin. „Prečo Harabin v televízii nemával rozsudkom, ktorým ho odsúdil?“ dodáva.

Hlina nakoniec poznamenáva, že Harabin ho označuje za klamára pre jeho obvinenia z odsúdenia Janíka. Pýta sa následne všetkých sudcových podporovateľov, že ak skutočne klame, tak prečo ho Harabin nežaluje.

Harabin je klamár a nie len to, je to to ešte aj obrovský zbabelec, ktorý kvôli svojej kariére zničil život…

Posted by Alojz Hlina on Monday, January 13, 2020

ZDROJ: DENNÍKS

Harabin ukázal rozsudok, podľa ktorého kňaza Janíka neodsúdil. Hlina: Klamár a opilec

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechaj komentár

Táto stránka používa súbory cookies na zhromažďovanie anonymných štatistických informácií o návštevníkoch, zapamätanie si používateľských nastavení, a pre nevyhnutnú funkcionalitu stránky. Súbory cookie sa nebudú používať na iný účel ako je uvedený. Potvrdiť čítať viac

error: Obsah je zabezpečený !!
Share via
Copy link