Facka pre slovenských NATOfilov.

od Šéf planéty

Hlavné správy priniesli 14.januára výpoveď dánskeho seržanta o útoku Iránu na americké základne v Iraku. Je to výpoveď očitého svedka, priameho účastníka, ktorý tento útok zažil na vlastnej koži, teda zahmlievať, zľahčovať, nebodaj označiť to za konšpiráciu naozaj nemá zmysel.

Celý článok nájdete tu: https://www.hlavnespravy.sk/vojaci-nato-uviedli-ze-pocas-iranskeho-utoku-americke-zakladne-nebolo-vsetko-jedno-dani-prizali-ze-aj-poplakali/2015292?fbclid=IwAR1xdTJLTZ5_7D737WKm97qv88PagnHhZwcWfKFhBpNfEwUIERC3RyCbl14

Ja chcem upozorniť iba na tú najdôležitejšiu informáciu z celého článku. Dánsky seržant John na videu uviedol, že informácie o iránskom raketovom útoku na americké základne v Iraku mali Američania a NATO už 6 hodín pred útokom. To bola dostatočná doba k tomu, aby stiahli väčšinu techniky mimo územia základne. Zo základne sa stiahla aj väčšina amerických vojakov, dánski vojaci z NATO rozkaz na stiahnutie ale nedostali, preto sa ukryli so zvyšnými Američanmi do vybudovaného opevneného bunkra.

Tak a máte to, vy NATOslniečka, NATOfili, obhajcovia nutnosti spolupráce s NATO teroristami a pisatelia romantických veršov a ód na tento severoatlantický hnoj. Potrebujete ešte jasnejší dôkaz o tom, za čo má velenie NATO ostatných spojencov VRÁTANE SLOVENSKÝCH? Tak rád by som si teraz pokecal s takým nagélovaným Klusom, harakterom Bugárom, polobláznom Šebejom. Alebo hoci aj so všetkými, pre ktorých je členstvo v NATO dôležité ako WiFi, alebo mobilný signál, bez ktorého si nevedia predstaviť jedinú minútu.

Váš jediný argument vždy bol, je a bude ten ,,magický“ čl.5, ktorý s takou obľubou citujete. Robíte to vychcane, pretože NIKDY ho necitujete celý. Pre vás je dôležitá iba časť

Článok 5
Zmluvné strany sa dohodli, že ozbrojený útok proti jednej alebo viacerým z nich v Európe alebo Severnej Amerike bude považovaný za útok proti všetkým, a preto odsúhlasili, že ak nastane taký ozbrojený útok, každá z nich uplatní právo na individuálnu alebo kolektívnu
obranu, uznané článkom 51 Charty Spojených národov, pomôže zmluvnej strane alebo stranám takto napadnutým…

Potiaľ by to bolo v poriadku. Ak by tento článok nemal pokračovanie a to pokračovanie znie:

tým, že bezodkladne podnikne sama a v súlade s ostatnými stranami takú akciu, akú bude považovať za potrebnú, včítane použitia ozbrojenej sily, s cieľom obnoviť a udržať bezpečnosť severoatlantickej oblasti. Akýkoľvek taký ozbrojený útok a všetky opatrenia vykonané v jeho dôsledku budú bezodkladne oznámené Bezpečnostnej rade. Tieto opatrenia budú ukončené, akonáhle Bezpečnostná rada prijme opatrenia potrebné na obnovenie a zachovanie medzinárodného mieru a bezpečnosti.

Veľakrát som o tom hovoril, aj písal. A nie len ja. Ale vy si pred tým proste strkáte hlavy do piesku a nechcete to vidieť. V čl.5 je jasne definované, akú pomoc môžete od NATO očakávať a pre istotu to zopakujem – akú bude považovať za potrebnú, včítane použitia ozbrojenej sily. Takže milánkovia, ak budeme nebodaj niekým napadnutí, to vaše NATO nám pomôže podľa vlastného uváženia. Ozbrojená pomoc nie je záväzkom, ako radi tvrdíte a nedovoláte sa jej ani súdnou cestou. Ich pomoc, podľa toho ako to vyhodnotia, môže byť letecká zásielka zateplených rukavíc, dva vagóny gumákov, alebo aj nič. Pretože ONI to tak vyhodnotili. A nespravíte s tým nič. Vôbec nič. Ostanú vám iba oči pre plač a až potom zistíte, ako ste boli podvedení. Prípad Dánov a sú to tak isto spojenci, ktorí sa ako VY slepo spoliehajú a dôverujú, je iba ďalším mementom. Nedali si ani tú námahu, aby ich stiahli zo základne. Jednoducho ich tam nechali napospas osudu. Ale zas na druhej strane, niet sa čo čudovať. NATO nemá ostatné členské krajiny za spojencov, ale za vykonávateľov špinavej roboty, alebo za živý štít. NATO je predsa odhodlané bojovať za demokraciu na celom svete. Do posledného hlúpeho spojeneckého vojaka. Nikdy vo svojej histórii nedodržalo a ani nedodrží jedinú zmluvu, dohodu, či dohovor. A na túto ATENTÁT s.r.o. sa mnohí dívajú ako na zlaté teľa.

0 komentár

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechaj komentár