Bihariová z PS podáva trestné oznámenie na kotlebovcov. Vraj ju osočovali vo svojich novinách

od Šéf planéty

Podpredsedníčka Progresívneho Slovenska Irena Bihariová podáva trestné oznámenie na ĽSNS. Dôvodom sú stranícke letáky, v ktorých ju autori označili za „cigánsku fanatičku“, ktorá na školách za štátne peniaze propaguje LGBT agendu. Podľa političky ide o klamstvo a preto chce zvyšok peňazí, ktorými jej sympatizanti prispeli na právne služby, venovať na boj proti dezinformáciám.

Správa o údajnej Bihariovej aktivite sa objavila ešte v septembrovom čísle Novín ĽSNS v roku 2019. Okrem iného v nich stálo, že „dostala od ministersky školstva Lubyovej (SNS) tisícové dotácie na svoje zvrátené projekty pre deti na školách“. Text je tak rovnako útokom na národniarov.

Krátko po publikovaní predmetného článku Bihariová na svojom facebookovom profile avizovala ambíciu podať trestné oznámenie. O úhradu finančných nákladov s tým spätých ale požiadala verejnosť a dovedna sa jej údajne podarilo vyzbierať vyše 9-tisíc eur. Teda sumu, ktorá výrazne prevyšuje prv požadovanú čiastku a konkretizuje, že ich vynaloží na tvorbu a distribúciu novín „s najčastejšími bludmi a nezmyslami, ktorými extrémisti dlhodobo mútia verejnú debatu“.

„Zbierala som ich za účelom úhrady právnych služieb, ktoré chcem využiť v súvislosti s občianskoprávnou žalobou na ĽSNS. Sľúbila som, že zvyšné peniaze (rovnako ako vysúdenú sumu peňazí) použijem výhradne na nestranícky účel – a to na boj proti dezinformáciám,“ informuje vo svojom príspevku členka progresívcov.

Predtým sa však obrátila na ministerstvo, aby aj ono pomohlo vyvrátiť tvrdenia kotlebovcov, neskôr udelila splnomocnenie právnikovi a v súčasnosti vraj pracuje na zostavovaní „protidezinformačných“ novín, ktoré budú poštou distribuované do slovenských domácností.

Politička prehlasuje, že z tejto činnosti nemieni žiadnym spôsobom profitovať, vraj jej nejde výlučne o očistu svojho mena a nechce ani propagovať svoju materskú stranu.

„Mojou jedinou motiváciou bolo, aby sme sa vzopreli – aby sme konečne prestali tolerovať bezbrehé klamstvá, ktoré táto strana využíva ako svoju politickú zbraň a ktorou útočí na všetky hodnoty, ktoré nás ako spoločnosť ešte ako tak držia pokope,“ hovorí Bihariová.

0 komentár

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechaj komentár