Biháriová sa nevhodne usmievala pri tom, ako v ruke držala fotografiu z koncentračného tábora

od Šéf planéty

Minulý týždeň sa v Trnave uskutočnil míting politickej strany Kotlebovci – Ľudová Strana Naše Slovensko, ktorý bol sprevádzaný protestnou akciou.

Okrem vystupňovaného napätia, vulgarizmov a hluku sa s danými okamihmi spája aj fotografia Ireny Biháriovej, kandidátky a podpredsedníčky strany Progresívne Slovensko, ktorá v ruke držala fotky väzňov z koncentračného tábora. Na spomenutej fotografii sa Biháriova uškŕňa, čo podľa mnohých reakcií ľudí na internete svedčí o tom, že protestujúci z radov progresívcov si neprišli pripomenúť pamiatku obetí holokaustu, či upozorniť na údajný narastajúci fašizmus v našej spoločnosti, ale snažia sa z tejto témy vytĺcť politické body.

Medzi protestujúcimi bolo možné vidieť aj transparenty smerujúce k vyzývaniu na fyzickú likvidáciu oponentov. Jeden z takýchto odkazov znel „Skončíte jak Tiso“.

Rafael Rafaj, kandidát za politickú stranu SNS do národnej rady sa k predmetnej fotografii vyjadril v statuse na sociálnej sieti slovami: „No ale neusmeješ sa na spriazneného fotografa zo spriazneného liberálneho plátku ako si veselo kráčaš protestovať proti „fašistom“?! No veru nie, s takouto fotografiou veru nie. Lebo to nie je ani slušné, ani férové, ani progresívne. Ibaže zabúdaš, čo ti to vlastne strčil organizátor protestu do ruky, aby si bola „in“. Lenže ti nedošlo, že to môže pokračovať a môžeš byť aj za in-divíduum, in-fantilnú, in-diskrétnu… „

Zdroj – Kulturblog.sk

Zdroj: Facebook

0 komentár

Mohlo by sa vám páčiť

Zanechaj komentár